Daha Genç Gösteren Saç Stilleri

  Saç Ekimi

Daha Genç Gösteren Saç Stilleri

Yaşla birlikte saçların yoğunluğu ve hacmi azalır. Özellikle yüz çevresinde ve tepe bölgesinde saç seyrelmesi başlar. Doğru saç kesimi ve doğru saç rengi ile daha genç görünmeniz mümkün. Öncellikle saçınızın rengini çok iyi belirlemelisiniz. Belli bir yaşın üstündekiler eğer çok koyu ya da çok açık renkli tonlar kullanırsa olduklarından çok daha yaşlı gözükürler. Daha genç gösteren saç stilleri genellikle tene uygun renk ve yüz yapısına uygun saçlardır.

Cildinizin rengi ile uyumlu olacak şekilde orta tonlardaki renkleri tercih etmelisiniz. Siyah ya da açık sarı yüzünüzün daha soluk durmasına ve cildinizdeki kırışıklıkların daha belirgin hale gelmesine neden olur. Açık renkli saçlar yaşla birlikte pigmenti azalan cildinizin daha soluk görünmesini, koyu renkli saçlar ise göz çevrenizdeki yorgunlukları ve yüzünüzdeki kırışıklıkların daha fazla ön plana çıkarır. Bu yüzden eğer koyu tene sahipseniz ışıltılı kahve tonlarını, beyaz bir tene sahipseniz sarının orta tonlarını tercih edebilirsiniz.

Genç Gösteren Saç Stilleri (2)

Ayrıca düz ya da küt kesim saç şekilleri yerine saçınıza hacim ve dolgunluk kazandıracak hareketli saç modellerini tercih etmelisiniz. Hepsi aynı boyda kesilen saçlar saçınızın sönüklüğünün ortaya çıkmasına ve sizi olduğunuzdan daha yorgun ve olgun bir görüntü verir.

Saçınıza şekil verirken çok fazla şekillendirici ürün kullanmak saçınızın daha sönük durmasına neden olur. Aynı zamanda çok fazla saç şekillendirici ürün kullanımı saçların daha mat ve cansız görünmesine neden olur. Saçlarınızı doğal bırakmanız daha parlak ve hacimli durmasını sağlar.

Genç Gösteren Saç Stilleri (1)

Eğer saçınızı topuz yapmak istiyorsanız sıkı topuzlar yerine dağınık topuz yaptırmaya özen göstermelisiniz. Ayrıca çok sıkı topuzlar zayıflayan saçınızın dökülmesine ve alın bölgenizin açılmasına neden olabilir. Sadece orta yaşlarda değil, her yaşta saçların sıkı bir şekilde toplanması saça büyük zarar verir.

Saçlarınızdaki kırıkları daha sık aldırmaya özen göstermelisiniz. Kırıklar saçınızın daha yıpranmış ve cansız görünmesine yol açar. Aynı zamanda saçınıza daha sık bakım yapmanız ve saçınızın nem dengesini korumanız da saçınızın canlılığının ve parlaklığının artmasını sağlar.

İlerleyen yaşlarda saçları kuaförde boyatmak da çok büyük bir önem kazanır. Çünkü beyazlayan saçları kapatmak için bir kuaförden destek almalısınız. Evde kendiniz boyadığında saçın uçları ile kökleri arasında renk farkı oluşur ve birkaç yıkamada bile beyaz saçlardaki boya akar. Ve beyaz saçlar çabucak belirgin bir hal alır.

Katlı kesimler, özgür saçlar, orta tonlu renkler ve kuaför desteği sayesinde daha genç bir görünüme kavuşabilir. Hem saçınızı hem de gençliğinizi koruma altına alır.

Saç Ekimi bizim için doğru bir Saç Tasarımı ile Sanat’ın birleşimi anlamına gelmektedir. Biz aslında Saç Ekimi değil, Saç Tasarımı ile Sanat’ı buluşturarak, ortaya bir Sanat Eseri çıkarmayı hedefliyoruz.
BENZER YAZILAR
Showing 2 comments
 • melike yanık
  Cevapla

  Merhabalar. Benim saçlarım çok cansız ve ne denediysem sağlıklı bir görünüme ulaşamadım. Bana ne yapmamı önerirsiniz?

  • Hair Neva
   Cevapla

   Öncelikle saçlarınızın cansız olmasının nedeninin araştırılması gerekir. Uygun görülürse PRP ve ya Mezoterapi tedavisiyle saç köklerinizin ve saç derinizin sağlıklı olması sağlanabilir. Muayene ile daha detaylı bilgi verebilmemiz için kliniğimize bekleriz. Sevgiler.

Yorumlar

Ücretsiz Bilgi Alın

Bilgilerinizi Bırakın, Biz Sizi Arayalım…