Gür ve Parlak Saçlar İçin Tüyolar

  Saç Ekimi

Saç dökülmesi, cansız ve mat görünüm gibi saç sorunlarının birçok nedeni var. Sağlık saç, sağlıklı vücutta bulunur. Eğer herhangi bir sağlık sorununuz varsa bu saç sağlığınızı da etkiler. Hormonlar, mevsim değişiklikleri, beslenme Gür ve Parlak Saçlar (1)şekli, cilt hastalıkları, genetik hastalıklar ve stres gibi psikolojik rahatsızlıklar saçın dökülmesine etki eden faktörler arasındadır. Gür ve parlak saçlar herkesin istediği saç stilidir. Fakat bu saçlara sahip olabilmek için doğru bakım metotları uygulamak gerekir.

Özellikle stresin saç kökünü olumsuz yönde etkisi olduğu yapılan araştırmalar sonucunda ispatlanmıştır. Saç köklerinin zayıflamasına ve saçın dökülmesine neden olur. Saç ihtiyaç duyduğu vitaminleri ve mineralleri zengin içerikli beslenme şeklinden alır.

Yıkarken saçınızı yıpratmaktan kaçınmalısınız. Saç yıkarken dikkat edilmesi gereken kurallar var. Şampuan sürmeden önce saçınızın tamamen ıslanmış olması gerekir. Şampuanı direkt saçınıza dökmeyin. Yeterli miktarda şampuanı önce elinize döküp sonra saçınıza uygulamalısınız. Saçınızı çok uzun süre şampuanlı tutmamalısınız. Saçınızın uzunluğu ve gürlüğüne göre ortalama 30-60 saniye arasında şampuanlayarak bol su ile durulayın. Böylece saçın kurumasına meydan vermemek için sıcak su yerine ılık su kullanmalısınız.

Saçınız mat duruyorsa eğer yeterince durulanmamış demektir. Sadece şampuan değil, sonrasında kullandığını saç kremi ya da bakım malzemelerinin de çok iyi durulanması gerekir. Plastik malzemeden üretilen fırça ya da tarak da saçın mat durmasına neden olur. Elektriklenmenin engellenmesi ve parlaması için saçınızı doğal malzemelerden üretilmiş malzemeler kullanılmalı. Saç ıslakken öncelikle geniş dişli tarak ile taranmalı, saç kurutulduktan sonra fırça kullanılmalıdır.

Saçınızı hep aynı şekilde toplamak özellikle de sıkıca toplamak da saça zarar veren uygulamalar arasındadır. SaçGür ve Parlak Saçlar (3) şeklini sık sık değiştirmek de fayda var. Saç düzleştiricisi ya da maşa kullanımına dikkat edilmesi gerekir.

İpek gibi gür bir saça sahip olmak için saçınızı ihtiyacı olduğu kadar yıkamalı, kurutup nem kaybına uğraması engellenmeli, hırpalanarak kırılmaması için özenli taranıp şekil verilmeli ve sağlıklı bir yaşam sürülmelidir.

Kış mevsiminde aşırı soğuk ile yaz mevsiminde ise aşırı sıcağa maruz bırakmamalısınız. Sıcaklık ve ısı değişikliği hem saçınızın hem de saç derinizin zarar görmesine neden olabilir. Şapka, atkı vs. gibi mevsimine uygun bir giysi ile saçınızı ısı değişikliklerine karşı koruyabilirsiniz.

Saçınızı tanır, ihtiyacına göre bakım uygular, önlem alırsanız saçınız hem gür hem de ışıl ışıl parıltılar saçar.

 

                    

Saç Ekimi bizim için doğru bir Saç Tasarımı ile Sanat’ın birleşimi anlamına gelmektedir. Biz aslında Saç Ekimi değil, Saç Tasarımı ile Sanat’ı buluşturarak, ortaya bir Sanat Eseri çıkarmayı hedefliyoruz.
BENZER YAZILAR
Showing 2 comments
 • Kerim Duru
  Cevapla

  Ben saç yıkama konusunda çok dikkatli olduğum halde saçlarım çok zayıf ve dökülmeler var. Bu durumda ne yapmam gerekir?

  • Hair Neva
   Cevapla

   Öncelikle muayene ile dökülmelerin neden olduğu öğrenilmelidir.Erkek tipi dökülmeler varsa ve donör bölgeniz uygunsa saç ekimi yaptırabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için kliniğimize bekleriz. İyi günler.

Yorumlar

Ücretsiz Bilgi Alın

Bilgilerinizi Bırakın, Biz Sizi Arayalım…