PRP Saç Ekimi Nedir?

  Saç Ekimi

PRP Saç Ekimi Nedir?

PRP Saç Ekimi Nedir: Saç ekiminde Platelet Rich Plazma – PRP tedavisi, kadın ve erkek her iki cinste de saç kaybı tedavisinde uygulanan bir yöntemdir. PRP yöntemi saç dökülmesi sorunu olan hastalar için saç dökülmesini gidermek amacıyla saç köklerini uyarma işlevi gören non-invaziv yani ameliyatsız tedavi seçeneğidir.

En son yapılan araştırmalar ve en yeni teknolojiler doku ve yara iyileşmesini bir arada sağlayan tıbbi bir anlayış içerisindedir. Bu bilimsel çalışmaların sonucu olarak saç derisine cilt ve saç köklerinin uyarılması için tamamen doğal yöntemlerle PRP tedavisi uygulanır.

PRP tedavisi nasıl etki eder?

PRP Saç Ekimi

PRP Saç Ekimi

İnsan kanı mezenkimal kök hücreleri ile doku rejenerasyonu ve iyileştirici esansiyel ve spesifik büyüme faktörleri içeren otolog kan ürünleri içerir. Avrupa ve Amerika Devletleri sağlık kuruluşları PRP tedavisinin güvenliğini ve kullanımını onaylar. Bu yöntem cilt ve yara iyileştirmelerinde çok uzun zamandır kullanılmaktadır. PRP tedavisi ağız cerrahisi, beyin cerrahisi, plastik ve kozmetih cerrahi, spor hekimliği ve ortopedi alanlarında tıbbi yöntem olarak da uygulanmaktadır. Genellikle olumlu başarılı ve olumlu sonuçlar alınan bu uzmanlık dalı son yirmi yıldır yaygın olarak kullanılmaktadır. Saç onarımı alanında PRP tedavisinin saçın dökülmesini ve kalitesini artırıcı etkisi olduğu ispatlanmıştır. PRP Saç Ekimi operasyonunun herhangi bir yan etkisi tespit edilmemiştir. PRP tedavisi saç kaybı olan hastalar için umut verici cerrahi olmayan bir tedavi seçeneğidir.

PRP tedavisi nasıl uygulanır?

İlk önce PRP tedavisi isteyen kişiye kan testleri yapılır. Sonra hastadan alınan kan bir santrifüj içinde dönüştürülerek kanın içindeki PRP ayrıştırılarak, alınır. Vücudunun alınan PRP özel bir işlemden geçirilir. Kanın içeriğindeki kırmızı kan hücreleri ile beyaz kan hücreleri birbirinden ayrıştırılır. Böylece trombosit açısından zengin bir aşı elde edilir. Elde edilen bu PRP aşısının içindeki trombosit oranı normalden 2 ila 3 kat daha fazladır.

Üretilmiş olan bu PRP aşısı ince uçlu enjektörler aracılığı ile saç köklerine enjekte edilir. Böylece saç köklerinin canlanmasına, saç tellerinin kalınlaşmasına ve saçın yoğunluğunun artmasını sağlar. PRP tedavisinin en az 2 – 3 seans uygulanması gerekebilir. Seanslar arası süre yaklaşık 3 haftadır. İlk seanstan itibaren saç kökleri hemen canlanmaya ve saç gürleşmeye başlar.

PRP tedavisinin yılda bir tekrarlanması tedavinin etkisinin artmasını ve devamlılığını sağlar. Özellikle kadın tipi saç dökülmelerinde yani tüm kafa derisinde görülen saç dökülmelerinde tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

Erkek tipi saç dökülmesi olan, ince ve seyrek saçlı olan herkes için uygun bir yöntemdir.

PRP destekli saç ekimi tedavisinin yüksek oranda etkili ve başarılı olması için sigara ve alkol gibi bağımlılık yapan alışkanlıklardan uzak durarak kanın kalitesini artmasını sağlayabilirsiniz.

 

Saç Ekimi bizim için doğru bir Saç Tasarımı ile Sanat’ın birleşimi anlamına gelmektedir. Biz aslında Saç Ekimi değil, Saç Tasarımı ile Sanat’ı buluşturarak, ortaya bir Sanat Eseri çıkarmayı hedefliyoruz.
Recommended Posts

Yorumlar

Ücretsiz Bilgi Alın

Bilgilerinizi Bırakın, Biz Sizi Arayalım…