Saç Ekimi Ne Kadar Sürer, Kişiye Acı Verir mi?

  Saç Ekimi

Saç ekim işleminin ne kadar süreceği sizdeki saç dökülmesinin oranına ve donör bölgeden alınacak saç sayısına bağlıdır. Aynı zamanda, kişinin isteğine göre de belirlenebilir. Renk ve donör bölgedeki saç kalitesi tek seansta bile hastayı memnun edecek düzeyde saç ekim işlemi gerçekleştirilebilir. FUE mikro motor tekniğinde 6 saat içinde yaklaşık olarak 3.000 ile 4.000 arasında greft alınabilir. Alınarak ekilen bu greft sayısı ise ortalama olarak toplam 7.000 ile 12.000 arasında yeni saç kökü oluşmasını sağlar.  Ve FUE tekniği ile saç nakli genellikle lokal anestezi altında yapılır.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer, Kişiye Acı Verir mi?

Kafa derisi iyice temizlendikten sonra kafa derisini uyuşturmak için küçük bir iğne kullanılarak lokal anestezi yapılır. Bu yüzden FUE tekniği acısız bir saç ekim tekniğidir. Hasta için oldukça güvenlidir.  Ameliyat boyunca kafa derisinin uyuşukluğu devam ettiği için ameliyat süresince hiçbir acı hissedilmez. FUE tekniğinde birkaç gün geçtikten sonra ufak da olsa bir ağrı ya da sızı hissedildiği takdirde hafif bir ağrı kesici ilaçla sorun giderilebilir. Ancak hastaların çoğu buna ihtiyaç duymaz.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer

Artık pek çok plastik cerrahının tercih etmediği flep saç ekimi cerrahisinde ise genel anestezi de uygulanmak durumunda kalınabilir. Çünkü flep cerrahisinde kafa derisinin kel kısmı kesilerek çıkartılır ve yerine saçlı bölgeden alınmış olan flepler dikilir. Bu yüzden saç ekim ameliyatı sırasında herhangi bir ağrı ya da sızı hissedilmese de iyileşme süresi boyunca ağrı kesici kullanılması gerekebilir. Çünkü bu tarz cerrahi ameliyatlardan sonra morarma ve şişme, uyuşma, ağrı, zonklama ve rahatsızlık, kafa derisinde gerginlik hissi oluşabilir. Pansuman ya da bandaj uygulaması yapılabilir.

FUE tekniğinde ise herhangi bir kesi ya da yara olmadığı için lokal anestezi yeterlidir. Ameliyat süresince herhangi bir ağrı hissedilmediği gibi ameliyat sonrasında genellikle ağrı hissedilmez. Pansuman ya da bandaj gibi uygulama gerektirmez.

FUE tekniğinde işlem sırasında film izlenebilir, kitap okunabilir, uyunabilir…

Hatta hastalar saç ekimi sırasında televizyon ya da akıllı televizyon gibi cihazlar aracılığı ile film izleyebilir, kitap ya da dergi okuyabilir hatta isterse uyuyabilir.

Saç ekim işlemi sırasında mola verilebilir, yemek vs. yenilir. Hasta bir yandan dinlenirken ve seçtiği filmlerden birisini izlerken aynı anda kafa derisindeki saç dökülmesi sorunundan kurtulabilir.

FUE mikro motor tekniği ile kellik sorunundan hiçbir sıkıntı yaşamadan ağrısız, izsiz ve yara izi olmaksızın kurtulabilirsiniz.

 

Saç Ekimi bizim için doğru bir Saç Tasarımı ile Sanat’ın birleşimi anlamına gelmektedir. Biz aslında Saç Ekimi değil, Saç Tasarımı ile Sanat’ı buluşturarak, ortaya bir Sanat Eseri çıkarmayı hedefliyoruz.
BENZER YAZILAR
Showing 4 comments
 • mobiltakipci
  Cevapla

  Merhaba bu yöntem ile dökülüyormu saçlar geri?

  • Hair Neva
   Cevapla

   Ense bölgesinden alınan saç kökleri DHT (dihidrotesteron) dediğimiz hormona duyarsız saç kökleridir.Bu yüzden tepe bölgesindeki bu hormona karşı duyarlı ve dökülmeye yatkın saç köklerinden farklıdırlar. Sevgilerle.

 • mustafa görünmez
  Cevapla

  Ben uyuşturucu etkisini kaybettikten sonraki zamanda acı çekmekten korkuyorum.

  • Hair Neva
   Cevapla

   FUE tekniğiyle yapılan işlemde dikiş ya da yara izi olmadığı için ameliyattan sonraki süreçte de yine hiçbir his kaybı, uyuşukluk, acı ya da gerilme hissi oluşmaz. Bu yüzden ameliyat sonrasında ağrı kesici ya da başka bir tıbbi ilaç kullanılmasına gerek olmaz. İşlem sırası ve işlem sonrası da çok kolay süreçlerdir,kesinlikle korkulacak bir durum yoktur. Sevgilerle.

Yorumlar

Ücretsiz Bilgi Alın

Bilgilerinizi Bırakın, Biz Sizi Arayalım…