saç ekimi yöntemleri

Perkütan Saç Ekimi

Perkütan saç ekimi dünyada çok az yerde uygulanan özel bir tekniktir. Özelliği doğal görünümlü olmasıdır.
Başın arka tarafından alınacak saç köklerinin ekileceği alanlarda ince uçlu özel bıçaklar ile delikler açılır. Bu deliklerin özelliği düz değil yuvarlak şekillerde olmasıdır.
Her saç teli için özel açılar verilerek ince delikler açılır, yani saç tellerinin kalınlığında olan delikler, tam olarak saçların girmesi için tasarlanır. Çünkü her saç telinin kök yapısı farklıdır.

Saç ekiminin neticesinde doğal bir sonuç görmeyi bekleyen hastalar için bu yöntem son derece avantajlıdır. Çünkü saçların doğal görünümlü olması, her saç teline özel olarak açılmış deliklere, doğru açılar ile ekim yapılmasıyla gerçekleşir.

Perkütan yöntemi ile uygun açıları verilen farklı boyutlardaki küçük deliklere yerleştirilen saç kökleri bulundukları yere tamamen yerleşir. Yerinden oynaması veya bulunduğu alanin değişmesi gibi bir durum söz konusu olamaz.

Bir diğer avantajı ise köklere zarar gelme ihtimalinin bulunmayışıdır, çünkü bu teknikte saç teller saçlı bölgeden tutularak ekilir.

Perkütan Saç Ekimi tekniği ile yapılan saç ekiminde iyileşme süresi oldukça hızlıdır. 2-3 gün sonra iyileşen ekim bölgesinde iz de kalmaz. Aşırı derecede izotonik sıvı kullanılmadığından dolayı, saç ekimi operasyonundan sonra yüzünüzde ödem oluşumu da az olmaktadır. Diğer saç ekimi yöntemlerine göre iyileşme süresi neredeyse yarı yarıyadır. Aynı zamanda iyileşme süresi içerisinde daha az farklılık hissedersiniz, cildinizde kızarıklıklar oluşmadan bu dönemi atlatmış olursunuz.

Çok zahmetli bir teknik olmasından dolayı ekim işleminin 1 günde tamamlanması mümkün değildir. Seanslarda maksimum 1400 saç kökü çıkarılabilmektedir ve standart bir ekimin tamamlanabilmesi için en az 2 gün gerekmektedir.
Perkütan Saç Ekimi dünyada çok az klinikte ve ülkede uygulanan özel bir tekniktir. En büyük artısı, doğal görünümlü saçlara sahip olunmasıdır. Her saç teli için özel açılar verilerek ince delikler açılır çünkü her saç telinin kök yapısı birbirlerinden farklıdır.

Mükemmel ve kaliteli bir sonuç bekleyen hastaların tercih ettiği bu yöntem özellikle Avrupa ve Amerika’dan gelen hastalar tarafından rağbet görmektedir.

Showing 62 comments
 • samet doğru
  Cevapla

  Fue yönteminden farklı bir iyileşme süreci var mıdır bu yöntemde?

  • Hair Neva
   Cevapla

   Perkütan saç ekimi yönteminde iyileşme süreci açılan deliklerin daha küçük olmasından dolayı daha hızlı olmaktadır.Daha detaylı bilgilendirme için kliniğimize bekleriz. Sevgilerle.

 • cesur çatalcı
  Cevapla

  Ben saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum ama bu yöntemle 2 gün üst üste uyuşturucu mu yapılması gerekiyor ekim yapılacak bölgeye?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   2. seans için de ayrıca lokal anestezi yapılması gerekmektedir. Ayrıntılı bilgilendirme için kliniğimize bekleriz. İyi günler.

 • Doğan Atılgan
  Cevapla

  saç ekimi yaptırırken ağrı çeker miyim. öncesinde ya da sonrasında.

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Saç ekimi yaptırırken de sonrasında da acı çekmezsiniz. Saç ekimi işleminde lokal anestezi uygulanmaktadır. Hasta için işlem oldukça rahat geçmektedir. Sevgilerle.

 • Seçil
  Cevapla

  kadınlar için hangi teknik daha uygun. saçlarım kulak kısımlarından ve tepeden çok eksildi. tepeye saç ekimi yaptırmak istiyorum, fue mi yoksa pertükan saç ekim tekniği mi çok kararsızım….

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Kadın hastalarımız için öncelikle muayene sonucunda erkek tipi saç dökülmesi olup olmadığı belirlenir. Saç ekim işlemi için uygun olmanız durumunda sizin istekleriniz ve doktorumuzun önerileriyle bir teknik belirlenir. Detaylı bilgilendirme için sizi kliniğimize bekleriz. Sevgilerle.

 • Cem P.
  Cevapla

  saç ekimi için seçtiğim en doğru yer. tüm çalışanları harika bi şekide bni karşıladı ve uğurladı. saçlarımın çıkmasını heyecanla bekliyorum. pertukan tekniğini tercih ettim aslında bana bu yolu gösterdiler ve çok güzel bir sonuç elde ettik. umarım herkes memnun kalır. korkmayın ağrı yok ilaçlarınızı doğru kullandığınız sürece hiç bir sıkıntı yaşamazsınız.

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Memnun kalmış olmanıza çok sevindik. Hastalarımızın kaliteli bir işlem ve hizmet almaları bizim için çok önemlidir. Sevgilerle.

 • Berkan
  Cevapla

  Daha önce fut tekniği ile saç ekimi yaptırdım tekrar ekim yaptırmak istiyorum, bu teknikten faydalanabilir miyim?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Donör bölgesi ekim için yeterliyse bu teknikle tekrar saç ekimi yaptırmanızda bir sakınca olmaz. Sevgilerle.

 • Sinan Erayça
  Cevapla

  Bu ekimi yaptırmak isteyen herkes yaptırsın. en iyi teknik bence bu. bn bunu amerkikada yaptıran bir arkadaşıma sorup yaptırdım çok başarılı bir sonuç.

 • Sinan E.
  Cevapla

  işlem ortalama ne kadar soruyor. grefte göre mi süre belirleniyor.

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Bir seansta ortalama 1400 greft ekim yapılabilmektedir. Daha fazla greft ekim gerektiren hastalarımızda 2. seans gereklidir. Daha detaylı bilgi için kliniğimize bekleriz. Sevgilerle.

 • Onur
  Cevapla

  Saç ekimi yaptırmak için belli bir yaş sınırı var mı. oğlum ile bu ekimi yaptırmak istiyoruz. kendisinin alnı oldkça açık. ergenlik döneminde ve psikolojisi bozuldu onun için bu tekniği uygulayabilir miyiz?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Saç ekimi yaptırmak için belli bir yaş sınırı yoktur. Fakat saç dökülmesi ileri yaşlara kadar devam edeceği için var olan saçlar dökülebilir ve ileride tekrar bir işleme daha ihtiyaç duyulabilir. Daha detaylı bilgilendirme için her zaman kliniğimize bekleriz.

 • Bahadır Koç
  Cevapla

  Saç ekiminden sonra hemen iyileşme sağlayan bu tekniği epeydir araştırıyordum. sonunda buldum. yurtdışından geleceğim için ne kadar sürede bütün işlem tamamlanır.

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Saç ekim işlemi öncesinde ne kadar grefte ihtiyacınız olacağına bakılması gerekir. Buna göre seans sayısı belirlenir.Saç ekim işlemi bittikten 2 gün sonrasında da ilk saç yıkama işlemi olacaktır. İyi günler dileriz.

 • Ömer Ç.
  Cevapla

  Perkütan saç ekimi yaptırmak için ne yapmak gerekiyor. birde işlem öncesi nelere dikkat etmeli ben bu işlemi çok kısa sürede yaptırmayı düşünoyurm ama diyabet hastası oldugum için ilaç kullanmam bu ekimi yaptırmama engelmi.

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Saç açıklığınıza göre kaç grefte ihtiyacınız olduğu belirlendikten sonra sizin isteğiniz ve doktorumuzun önerileri doğrultusunda tekniğe karar verilmektedir. Şeker hastası olmanız saç ekimi yaptırmanıza engel değildir. İşlem sonrası iyileşme süreci konusunda kliniğimizdeki muayene sırasında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Sevgilerle.

 • Tarık Tırnak
  Cevapla

  bu tekniği daha önce hiç duymamıştım. Fiyat konusunda bilgi verebilir misiniz?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Saç ekim fiyatları tekniğe ve ekim yapılırken kullanılacak greft sayısına göre değişmektedir. Daha detaylı bilgi için kliniğimize muayene için bekleriz. İyi günler.

 • Ali Mutlu
  Cevapla

  Hair neva ailesine çok teşekkür ederim. Bu teknikten son derece memnun kaldım. gerçekten doğal saç isteyen herkese tavsiyemdir. ayrıca ağrı gibi bi sorun yaşamadım.

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Sonuçtan memnun kalmanıza çok sevindik. Bizi seçtiğiniz için biz teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.

 • Erdi Bulak
  Cevapla

  Bu teknikle işlem diğerilerine göre daha mı ağrısız yoksa hepsinde ağrı var mı? Ne kadar sürede saçlarım eskisi gibi olur. Teşekkürler.

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Bütün işlemlerden önce hastaya lokal anestezi yapılmaktadır. Hasta için bütün tekniklerde işlem oldukça konforlu geçmektedir. İşlem sonrasında da ağrı görülmemektedir. Saçların eskisi gibi görünmeye başlaması için yaklaşık 6-8 ay arasında süre geçmesi gerekmektedir.

 • Hakan T.
  Cevapla

  Saç ektirmek isteyenlere bu tekniği tavsiye ediyorum. Çok memnun kaldım ve saçlarım kısa sürede istediğim gibi oldu. tekrar sakal için bu yöntemi kullanabiliyor muyuz? sakallarım çok seyrek.

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Memnun kalmış olmanıza çok sevindik. Bu tekniği sakal ekimi için de iç rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sevgilerle.

 • Murat Bağcı
  Cevapla

  Saçlarımı bu teknikle ektirirsem çok fiyat farkı olur mu?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Öncelikle muayene sonucunda kaç greft ekim yapılacağı belirlenmelidir. Ücret farkını en çok etkileyen etken budur. Greft sayısına göre seans sayısı belirlenmektedir. Bu bilgiler ışığında fiyatlandırma yapılabilmektedir. Detaylı bilgi için istediğiniz zaman kliniğimize uzmanımızla görümeye bekleriz. Sevgilerle.

 • Mete Harem
  Cevapla

  Parkütan tekniğini diğerlerinden ayıran tek şey iyileşme sürecinin hızlanması mı?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Perkütan tekniğinin diğer tekniklerden farklı olan özelliği greftler için açılacak kanalların özel uçlarla açılmasıdır. Her saç teli için özel açılar verilerek ince delikler açılır. Tam olarak saç tellerinin girmesi için tasarlanan deliklere ekilen saçların yerinden oynaması ve yer değiştirmesi gibi bir sorunla karşılaşılmaz. Sevgiler.

 • Sadık Karaca
  Cevapla

  Saç ektirmek için tüm yöntemler iaraştırmıştım en mantıklısı bu geldi. Önce hesapladılar sonra ekimi yaptılar. Harika şekilde 20’li yaşlarıma geri döndüm diyebilirim. Çok teşekkürler Hair Neva ailesi.

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Bizi tercih ettiğiniz için ve bu güzel sözleriniz için biz teşekkür ederiz. Sonuçtan memnun kalmış olmanıza çok sevindik. Sevgilerle.

 • Mahmut özerman
  Cevapla

  bu teknikle ekim yaptırdığımızda ekim sonrasında dikkat etmemiz gereken özel bir durum var mıdır?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Bu teknikle yapılan saç ekimlerinde ayrıca dikkat etmeniz gereken özel bir durum bulunmamaktadır. Sevgilerle.

 • talha adile
  Cevapla

  Kolay gelsin ben saç ektirmek istiyorum ama hala tekniğe karar veremedim.Hem olabilecek en doğal görünüme sahip olmak istiyorum hem de çabucak bu işlemin bitmesini istiyorum.saç açıklığım çok fazla ben tek seansda bu işlemin biteceğini düşünmüyorum. Ne yapmam gerekir?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Öncelikle uzmanımızın muayene sonucunda kaç greft ekime ihtiyacınız olduğuna bakılmalıdır. Saç ekim tekniğine bu muayene sonucu ve sizin özel istekleriniz dikkate alınarak karar verilir. Gelişen teknoloji sayesinde klasik Fue yöntemi, perkütan, DHI teknikleriyle oldukça doğal görünümler elde edilebilmektedir. Sevgilerle.

 • Recep Atıksu
  Cevapla

  Kolay gelsin perkütan tekniğiyle saç ektirmek istiyorum. Fakat DHI tekniğiyle arasında kaldım. Aralarındaki fark nedir?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Perkütan saç ekim tekniğinde ekim yapılacak alana açılacak kanallar özel uçlarla saç kalınlığı ve çıkış yönüne göre yapılır. DHI (Direct Hair Implant) tekniğinde ise greftler saç ekilecek alana kanallar açılmadan özel bir uç ile direk ekilir. Daha detaylı bilgileri ve sizin için hangisinin daha doğru bir teknik olduğunu uzmanımızla görüşerek karar verebilirsiniz. Sevgilerle.

 • recep ertan
  Cevapla

  Bu ekim tekniğiyle saç ektirmek istiyorum fakat oraya çok kısa bir süre için geliyorum.En az kaç gün bu ekim için zaman ayırmam gerekir?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Perkütan saç ekim tekniğiyle 1 seansta 1400-1500 saç kökü ekilebilmektedir. Bu ekim tekniğiyle 2 seans ekim yapılacaksa 4 gününüzü bu işlem için ayımanız yeterli olacaktır. 4.günün sonunda rahatça yolculuğa çıkacak durumda olacaksınızdır. Sağlıklı günler dileriz.

 • mustafa tertip
  Cevapla

  Kolay gelsin. Ben perkütan saç ekimi tekniğiyle saç ektirmek istiyorum ama arkadaşlarım normal fue tekniğinden farkı olmadığını söylüyorlar. Doğru mu?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Klasik Fue tekniğiyle perkütan saç ekim tekniği arasındaki fark, perkütan saç ekim tekniğinde kanal açmak için kullanılan uçların özel olmasıdır. Bu kanalların özelliği düz değil yuvarlak şekillerde olmasıdır.Saç telleri için özel açılar verilerek kanallar açılır. Saç tellerinin kalınlığında olan kanallar greftlerin tam girmesi için tasarlanır. Çünkü her saç telinin kök yapısı farklıdır. Sevgilerle.

 • Taha Hellim
  Cevapla

  Merhaba. Ben perkütan saç ekimi fiyatını merak ediyorum.bir fiyat verebiliyor musunuz?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Saç ekim işlemi ücretleri sizin kaç grefte ihtiyacınız olduğu, işlem sonrası tedavi ve hastane masrafları belirlendikten sonra size verilebilmektedir. Daha detaylı bilgiendirme için uzmanımızla görüşmeniz gerekmektedir.Sevgilerle.

 • burak keramet
  Cevapla

  3 yıl önce klasik fue tekniği ile saç ektirdim fakat sonuçtan çok memnun değilim. tekrardan bu teknikle saç ektirmek istiyorum eğer mümkünse.Teşekkür ederim.

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Saç ekim işlemi için ihtiyacınız olan greft sayısı donör bölgenizden alınabilecek durumdaysa tekrardan ekim yaptırmanızda bir sorun yoktur. Bunun için uzmanımızla görüşmeniz gerekmektedir. Sevgilerle.

 • Taha Hellim
  Cevapla

  Merhaba kolay gelsin. Ben perkütan saç ekimi fiyatını merak ediyorum.bir fiyat verebiliyor musunuz?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Fiyat uzmanımızla olan muayene sonucunda kaç grefte ihtiyacınız olduğu, ekim sonrası tedavi ve hastane masrafları belirlendikten sonra verilmektedir. Daha detaylı bilgilendirme için uzmanımızla görüşmeniz gerekir. Sevgilerle.

 • sümer takyan
  Cevapla

  Kolay gelsin. Perkütan saç ekiminde ekim sonrasında oluşabilecek farklı bir komplikasyon ihtimali var mı?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   İşlem öncesinde yapılan muayene de bunu oluşturabilecek rahatsızlıklar olup olmadığı sorulmaktadır. Hassas deriler için hastalarımıza altın uçlu (gold fue punch) saç ekimi tekniğini öneriyoruz. Bu sayede oluşabilecek bir takım olumsuzlukların önüne geçmiş oluyoruz. Üstelik bu teknikle yapılan saç ekimlerinde iyileşme hızı da normalden daha hızlıdır. Daha detaylı bilgilendirmeleri uzmanımızdan alabilirsiniz. Sevgilerle.

 • Cihan göçmen
  Cevapla

  Ben 33 yaşındayım. Perkütan saç ekim tekniğiyle 4 ay önce saçlarıma ekim işlemi yaptırdım. Resmen 15 yıl önceki fotoğraflarımdaki gibi görünüyorum artık. Saçlarım inanılmaz sık ve doğal duruyor. Benim tepe bölgemde neredeyse saç kalmamıştı ama 2 seansta mükemmel bir sonuç aldım. Hala da prp tedavisiyle birlikte gün geçtikçe daha da kalınlaşıp, daha da yoğun bir görüntü elde edeceğimi düşündükçe sevinçten coşuyorum. Gerçekten araştırıp burayı bulduğum için çok şanslıyım. Emeği geçen herkese en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Güzel sözleriniz için biz teşekkür ederiz. Güzel sonuçlar almanıza gerçeten çok sevindik. Hastalarımızın ekim işlemi sonrasında memnun kalmaları da işlem sırasında memnun kalmaları kadar önemlidir bizim için. Umarız gün geçtikçe hayal ettiğiniz sonuca hatta daha fazlasına kavuşursunuz. İyi günler dileriz.

 • alper
  Cevapla

  Merhaba.Butün saç ekimi tekniklerinizde sonuçlar doğal gorünümlü oluyor mu?Perkütan yöntemi daha mi dogal Şakak bolgesi ekimine ihtiyacm var traşsz saç ektirmem mumkün mü?Bu teknik te fiyat çok mu yüksek.

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Fiyat bilgisini kliniğimizle görüşme sonrasında alabilirsiniz. Doğru ekip tarafından yapılan ekim sayesinde her teknikle doğal görünüm sağlanabilir. Perkütan saç ekim tekniğiyle saçlarınızı traş etmeniz gerekebilir fakat Dhi (direct hair implant) tekniğiyle saçlarınızı traş etmeden saç ekimi yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

 • Eray
  Cevapla

  Bu yöntem fue yönteminden dahamı etkili bir yöntemdir ? Yani fue saç ekiminden dahada doğal duran tek yöntem bumudur?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Dhi ve perkütan saç ekim tekniği, klasik Fue yönteminden daha ayrıcalıklı ve gelişmiş bir tekniktir. Fakat hangi teknikle saç ekim işlemi yapılacaksa yapılsın en önemli unsur işlemi yapacak ekibin kalitesine de bağlıdır. İyi günler dileriz.

 • çağla
  Cevapla

  Merhaba bu yöntem uygulanıyorken saç tamamen kazınıyormu ve birde daha önce hiç saç olmayan bölgeye ekim yapılabiliyor mu örneğin alın bölgesi gibi?

 • Mesut
  Cevapla

  Merhaba, saç ekimi için bir klinikle görüştüm bana lateral stil yöntemini kullandıklarını söylediler. Perkütan yönteminin daha eski bir uygulama olduğundan bahsettiler. Sizden hemen bilgi almayım birkaç gün sonra ektirmeyi düşünüyorum da.

Yorumlar

Ücretsiz Bilgi Alın

Bilgilerinizi Bırakın, Biz Sizi Arayalım…