saç ekimi yöntemleri

PRP Destekli Saç Ekimi

Saç derisini yenilemek, onarmak ve güçlendirmek için kullanılmak amacıyla kandan alınan materyallerdir. Hastadan 10-20 ml kan çekildikten sonra özel santrifüj ve mikrofiltreleme yöntemleriyle alyuvarlar kandan ayrılarak trombosit (platelet) ve akyuvarlar gibi zengin plazma materyalleri elde edilir. Trombositler zarar görmüş bir dokuyla etkileşime geçtikleri anda aktive olarak doku onarıcı birçok etmen salgılar. Böylece zengin materyaller saç kaybını önlemeye yardımcı olduğu gibi saç ekimi sonrasında iyileşme sürecini de oldukça kısaltır.

PRP Destekli Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Hekiminiz sizden aldığı kanı gerekli evrelerden geçirir ve sonra elde ettiği PRP’yi saç köklerine çok ince uçlu iğnelerle enjekte eder. Tüm işlem neredeyse 30 dakika içerisinde tamamlanır. Uygulanan bölgede doku gelişmesi başlar, zarar görmüş zayıf kıl kökleri onarılır ve bu köklerden yeni ve güçlü saçlar oluşmaya
başlar. Hem kadınlar hem de erkekler için oldukça tatmin edici sonuçlar doğuran bir uygulamadır. Mikromotor yöntemiyle ekilen saçlardan, bir diğer değişle Mikrofue tekniğiyle ekilen saçlardan en iyi sonuçlar elde edebilmek için saç ekiminden sonra uygulanması önemle tavsiye edilir.

PRP’nin avantajları nelerdir?

Ürün, hastanın kendi kanından elde edildiği için vücudun maddeyi reddetmesi, kan yoluyla hastalık bulaşması veya alerji gibi sıkıntıların çıkması mümkün değildir. Ürünün içeriği sayesinde uygulanması sırasında iğnenin neden olduğu hasar kısa sürede iyileşir. Yeni kolajen üretimi ve yeni damar gelişmesi sağlanır. Dokulardaki hasarlar giderilir ve yeni dokular içerdiği büyüme maddeleri sayesinde oluşmaya başlar. Ayrıca hormonlar vitaminler gibi birçok besleyici faktöre sahip ve oldukça kolay bir şekilde uygulanır.

Saç Ekimi operasyonu esnasında veya sonrasında uygulanan, saç köklerini – saç derisini yenilemek, onarmak ve güçlendirmek için yapılan özel bir işlemdir PRP tedavisi. Özel santrifüj ve mikrofiltreleme yöntemiyle hastadan alınan kan ayrıştırılır ve zengin bir plazma materyali elde edilir. Bu plazmanın onarıcı gücü çok yüksektir. Bu yöntem ile, saç kaybını önlemeye ve iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olur.

hairneva prp destekli saç ekimi
Showing 12 comments
 • İSMAİL
  Cevapla

  FİYAT NE KADARDIR ONU ÖĞRENE BİLİRMİYİZ
  BİRDE YANİ SAÇ CIKMA GİBİ GARANTİSİ VARMI

  • Hair Neva
   Cevapla

   Ekim sonrası fiyatlandırma yapılırken dikkat edilecek bir kaç husus vardır.Bunlardan ilki kök sayısıdır.Donör alandan alınacak kök sayısı fıyatlandırma ve maliyetin artışıyla paraleldir.İşlemin yapıldığı hastane şartları ,Ekim esnasında uygulanacak ekstra tedaviler de maliyet hesaplamasında önemli rol oynar. Detaylı bilgilendirme için kliniğimize bekleriz. Sevgilerle

 • ahmet demir
  Cevapla

  Kaç seans tekrarlanması gerekir kalıcı bir tedavi için?

  • Hair Neva
   Cevapla

   3 seans ile 5 seans arasında değişebiliyor. Bunu kliniğimizde muayene sonunda karar veriyoruz. Daha detaylı bilgilendirme için kliniğimize bekleriz. Sevgilerle.

 • Deniz ramak
  Cevapla

  Kolay gelsin. Ben saç ekimi yaptırmak istiyorum ama PRP destekli olmazsa sonuç daha mı az başarılı olur?

  • Hair Neva
   Cevapla

   Saç Ekimi yapıldıktan sonra PRP tedavisiyle desteklemekteki amaç doku yenilenmesini sağlamak ve hızlandırmaktır. Saç dökülme sorunu yaşayan, saçlarında incelme ve seyrelmeler başlamış olan kişilerde (erkek ya da kadın) PRP tedavisiyle, zayıflamış canlılığını yitirmek üzere olan saç köklerini canlandırmakta, kalınlık ve yoğunluk kazandırabilmektedir. Saç ekimi ve bu konuyla ilgili detayları istediğiniz zaman kliniğimize gelerek doktorumuzdan alabilirsiniz. Sevgilerle.

 • Cabir özay
  Cevapla

  Benim saçlarım yanlardan çok seyrelmeye başladı ve bu seyrelme son zamanlar da iyice hızlandı dökülen bölge ekildikten sonra diğer taraflardan dökülmeyi tamamen durdurabilirmisiniz yani ekim yapılmayan bölgede ki saçlarımın dökülmesi engelleme garantisi veriyor musunuz %100 garanti verebilirseniz kliniğineze gelmek istiyorum

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Ekim sonrasında hem ekilen hem de var olan saçlarınızın sağlıklı olması için cerrahi olmayan tedaviler uygulanabilir. PRP ve Mezoterapi gibi.Saç dökülmesi 40lı yaşlara kadar hızla devam eder ve sonrasında yavaşlar.Ekim yapılmayan bölgedeki saçların dökülmemesini herhangi bir tedavi uygulanmadığı sürece %100 garanti verilemez.

 • yılmaz
  Cevapla

  saç mezoterapisi ve prp normalde ekim yapılırken yapılması gerekli olan bir uygulama olduğunu göre neden ayrı bir ücrete tabi tutuluyor acaba.diğer firmalarda bu olay hepsi içinde aynı fiyat oluyor.zaten aksi takdirde başarısız ekimden sorumlu firma olmaz mı.ekimin başarısı bunlara bağlı değil mi acaba

 • Fikri
  Cevapla

  Merhabalar. Ben 26 yaşındayım saçlarım güçsüzlesti ve seyrelmeye başladı. Üst bölgelerde açıklar mevcut.kaba taslak böyle biri için nasıl bi tedavi uygulanır ve bunun devamlılığı ne derece sürebilir. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Merhabalar Fikri Bey. Saç dökülmeniz yeni başladıysa PRP tedavisi ile dökülme durdurulabilir ve saç tellerinizi kuvvetlendirebilirsiniz. Daha detaylı bilgilendirme için 05325010355 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.

pingbacks / trackbacks
 • […] PRP ve mezoterapi saçlı derideki kan dolaşımını hızlandırır, saç köklerini güçlendirerek kalınlaştırır ve daha sağlıklı bir hal alır. Mezoterapi ise ince iğneler ile saç köklerine besleyici sıvı enjekte edilmesidir. Mezoterapi tedavisi haftada bir kez 30 dakika süre ile uygulanan ve ortalama 8 hafta boyunca uygulanan bir yöntemdir. İçeriğinde protein, çok sayıda vitamin ve mineral bulunan bu sıvının vücuda herhangi bir yan etkisi yoktur. […]

Yorumlar

Ücretsiz Bilgi Alın

Bilgilerinizi Bırakın, Biz Sizi Arayalım…