saç ekimi

Saç Ekimi – HairNeva Kişiye Özel Saç Ekimi Teknikleri

hairneva traşsız saç ekimi

“İşimiz sadece saç ekimi…”

HairNeva Saç Ekimi Kliniği, meme ve burun estetiğindeki başarılı operasyonlarıyla bilinen Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk yönetiminde başarılı saç ekimi operasyonlarıyla hastalarını memnun etmeye devam ediyor.

Plastik cerrahinin dallarından birisi olan saç ekimi operasyonu Op. Dr. Güncel Öztürk, Türkiye’de bu alanda önemli bir boşluk olduğunu düşünerek HairNeva’yı hayata geçirdi. Saç ekiminde fabrikasyon saç ekim işlemlerinin insanları mutlu etmediğini; en iyi saç ekimi teknikleri ile saç tasarımını bir araya getirmek gerektiğini söyleyen Op. Dr. Güncel Öztürk, “Günümüzde saç ekim ameliyatlarında fabrikasyon bir uygulamalar ön plana çıkmış durumda. Tek tip saç ekimi işlemleri sonucunda doğal görünmeyen, insanları mutsuz eden başarısız saç ekimi işlemleri ortaya çıkıyor. HairNeva’da kişiye özel saç tasarımı ve saç ekim teknikleri bir araya getiriliyor. Tek hedefimiz, saç ekimi yaptıran kişilerin aldığı hizmetten ve saç ekim işleminin sonucundan memnun olmalarını sağlayarak onları mutlu etmek.”

Saç Ekimi Sanattır

HairNeva’da saç bir ekimi sanata dönüşüyor ve en etkili saç ekim teknikleri ile saç tasarımını bir araya getiriyor.

Aynı zamanda heykeltıraş da olan Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, estetik cerrahinin de bir sanat olduğunu düşünüyor, mesleğindeki başarısına da büyük katkı sağladığını söylüyor. Estetik operasyonların ana hedefinin doğallığı yakalamak olduğunu, bunun içinde ileri teknik ile sanatın bir araya gelmesi gerektiğini belirten Op. Dr. Güncel Öztürk, HairNeva’nın hizmet anlayışı bu temele dayandığını vurguluyor.

Op. Dr. Güncel Öztürk “Heykeltıraş bir babanın oğlu olarak doğmak ve bir sanat ortamında büyümek estetik cerrahiye bakış açımı şekillendiren en önemli faktörlerden biri oldu.”

Güncel Öztürk’e göre günümüzdeki saç ekimi işlemlerindeki en önemli sorun standart bir tasarımın her hastada işe yarayacağının düşünülmesi: “Standart saç ekim operasyonlarında doğal sonuçlara ulaşılamıyor. Estetik cerrahi, bir tasarımdır ve bu tasarım yapılırken göz önüne alınması gereken çok önemli faktörler var. Nasıl herkese aynı burun yapılamazsa, herkese aynı saç tasarımını da uygulayamazsınız.”

Saçınızı Doğru Kişilere Emanet Edin

HairNeva’nın, diğer saç ekim merkezlerden farkı sadece saç ekim işlemleri üzerine hizmet vermesi ve bu alanda uzmanlaşmış olmasıdır. Op. Dr. Güncel Öztürk, “Saç ekimi merkezleri genellikle, diğer estetik işlemlerine ek olarak saç ekimi işlemi yapıyorlar. Oysaki HairNeva, sadece saç ekimine odaklanan bir klinik, tabi bıyık ve sakal ekimi de aynı kategori içinde yer alıyor.”

HairNeva’da teknik ve uygulama açısından müşterilere verilebilecek en iyi hizmeti sunmayı hedeflediklerini belirten Op. Dr. Güncel Öztürk, “Bu amaçla saç ekimi konusunda son derece tecrübeli, bilgili ve başarılı bir ekip oluşturduk. Saçlarınızı saç ekimi tekniğinde uzman ve tecrübeli ellere emanet ettiğinizden emin olmalısınız. Kişiye özel hangi saç ekim tekniğinin uygulanacağı, saç kökünün hangi teknikle daha fazla korunabileceği, kişiye özel saç tasarımının nasıl yapılması gerektiğinin çok iyi bilinmesi gerekir. Bununla beraber saç ekimi işlemini gerçekleştirecek ekibin alanında uzman olması şarttır.”

Saç ekimi işleminin mutlaka alanında uzman bir estetik cerrahın gözetimi altında yapılması gerektiğini de vurgulayan Op. Dr. Güncel Öztürk “Ne yazık ki saç ekiminde ilk tercih fiyat olmaya başladı, kalite ve hijyen ikinci plana atılıyor. Oysaki sertifikasyonlara, önceden yapılan ekim işlemlerinin başarısına ve referanslara çok daha önem verilmelidir. Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı cihaz ve alet kullanımına ve hijyen kurallarına uyuma daha fazla dikkat edilmelidir. Doğru tekniklerle yapılan saç ekim işlemlerinde verim oranı çok daha yüksek olur. Ancak uygun şartlar gözetilmezse saç ekiminden alınan verim yarı yarıya azalır.”

hairneva dhi saç ekimi

Saç Ekimi Operasyonunda Kullanılan
En Son Teknikler

fue saç ekimi saç kökü

FUE Saç Ekimi

Saç ekimi işlemlerinde günümüzde en çok tercih edilen yöntem FUE tekniğidir. Artık geleneksel teknik olarak kabul edilen FUT tekniğinde alınan greft’lerin ardından donör bölge olan ensede iz kalıyordu, bu sebeple artık çok fazla tercih edilmemektedir. FUE yönteminde, saç kökü yani greft’ler, donör bölgesinden tek tek mm’lik uçlu motor yardımıyla alınır.
Saç kökü alımı işlemi esnasında greft’lerin kaliteli olanları seçiliyor. Saç ekimi işlemi öncesi, saç tıraş edilir. Herhangi bir iz kalmaz. İstenirse vücudun farklı bölgelerinden alınan kökler de saç ekimi işleminde kullanılabiliyor. Saç ekimi işlemi ortalama olarak 5-8 saat sürmektedir.

IceGraft Saç Ekimi

IceGraft tekniğinde, saç dökülmesine karşı hassas olmayan ense bölgesinden alınan saç greft’leri canlandırıcı ve güçlendirici özelliği olan IceGraft solüsyonunun içerisinde düşük sıcaklıkta bekletilir. Saç ekim işleminden önce uygulanan bu yöntem sayesinde greft’lerin doku ve hücre kaybı önlenmiş ve saç köklerine canlılık kazandırılmış olur. Bu uygulamanın ardından saç ekim işlemi gerçekleştirilir.

hairneva mutlu hasta
gold fue saç ekimi

Gold Fue Saç Ekimi

Gold FUE tekniğinde normal FUE tekniğinden farklı olarak, greft’ler donör bölgesinden 24 ayar altın kaplı punch’larla alınıyor.
Kullanılan aletler saç ekim işlemini daha hassas hale getirmek için özel olarak tasarlanıyor ve altın kaplama olarak üretiliyor. Bunun nedeni ise altının insan vücudu ile en uyumlu malzeme olmasıdır.
Saç ekiminde yine FUE tekniği aynı işlemler uygulanıyor.

Perkütan Saç Ekimi

Perkütan tekniği dünyada çok az yerde uygulanan özel bir tekniktir. Diğer tekniklerle arasındaki fark ise daha doğal sonuç vermesidir.
Ense bölgesinden alınan saç köklerinin ekileceği alanlarda çok ince uçlu özel bıçaklarla greft delikleri açılıyor. Her saç teline özel olarak açılmış deliklere, greft’lerin doğru açılarla ekilmesi sayesinde sonuçlar çok daha doğal oluyor. Çok küçük delikler açıldığı için iyileşme süresi de çok daha kısa sürüyor.
Sadece çok zahmetli bir teknik olduğu içim saç ekim işlemi iki günde tamamlanabiliyor.

perkütan saç ekimi
dhi sac ekimi hairneva kisa

DHI Saç Ekimi

DHI, saç ekiminde en gelişmiş tekniktir. Dünyada ve Türkiye’de çok az klinikte uygulanabiliyor.
Doğal saça en yakın sonuç alma fırsatı veren DHI tekniğinde saçların ekileceği bölgelere herhangi bir şekilde delik açılmaz. Saç greft’leri kullanılan özel uçlu bir kalem yardımıyla direkt olarak ekilebiliyor.
Greft’ler, özel iğneler sayesinde daha sık aralıklarla, ardı ardına yerleştirilebiliyor. Böylece saç yoğunluğu da daha sık olabiliyor.
Klasik yöntemlere göre daha uzun süren bir işlem olsa da kesi yapılmadığı için iyileşme süresi daha kısadır.

Traşsız Saç Ekimi

Perkütan tekniği dünyada çok az yerde uygulanan özel bir tekniktir. Diğer tekniklerle arasındaki fark ise daha doğal sonuç vermesidir.
Ense bölgesinden alınan saç köklerinin ekileceği alanlarda çok ince uçlu özel bıçaklarla greft delikleri açılıyor. Her saç teline özel olarak açılmış deliklere, greft’lerin doğru açılarla ekilmesi sayesinde sonuçlar çok daha doğal oluyor. Çok küçük delikler açıldığı için iyileşme süresi de çok daha kısa sürüyor.
Sadece çok zahmetli bir teknik olduğu içim saç ekim işlemi iki günde tamamlanabiliyor.

dhi choi kalemi

FUE, IceGraft, Gold FUE tekniklerinde saçın komple tıraş edilmesi gerekiyor.
Saç ekimi işlemi ortalama olarak 5-8 saat arasında sürüyor.
Perkütan ve DHI tekniklerinde ise saçın tıraş edilmesi gerekmiyor. Fakat bir günde en fazla 1.500 – 2.000 arasında greft ekilebiliyor. 3.000 – 4.000 arasında greft ekilebilmesi için ikinci bir seans uygulanması gerekiyor.
Eğer iki seansın da peş peşe yapılması istenirse sadece donör bölgesinin tıraşlanması yeterlidir.
Hastanın süre problemi yoksa ilk seanstan 15 gün sonra ikinci seans gerçekleştirilir ve bu kez herhangi bir tıraşlama işlemi uygulanmaz.
Tüm saç ekimi işlemleri, tam donanımlı bir hastanede (Acıbadem Fulya Hastanesi), 5-7 kişi tarafından yapılmaktadır.

Yorumlar

Ücretsiz Bilgi Alın

Bilgilerinizi Bırakın, Biz Sizi Arayalım…