saç ekimi

Saç Mezoterapisi nedir?

Saç mezoterapisi erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmesini durdurmaya yardımcı olan, saç oluşumunu arttıran ve erkek tipi kelleşmeyi önleyen alternatif bir tedavi yöntemidir. Hastanın saç derisindeki protein, vitamin ve diğer besleyici maddelerin düzene koyulmasını sağlayan bir işlemdir.

Bu işlem en az acı hissettiren enjeksiyon yöntemiyle, yani saç derisindeki besleyiciler enjeksiyon iğneleri yardımıyla güçlendirilerek saç derisi beslenir ve nemlenir. Ayrıca Saç Mezoterapisi hücre metabolizmasını hızlandırır, enfeksiyonların oluşmasını önler ve saç oluşumunu hızlandırır. Saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak saç köklerini daha kalın, hacimli, güçlü, uzun ve sağlıklı saç teller oluşturmaları için yeniler. Bu tedavi ayrıca diğer tedavilere göre daha hızlıdır çünkü zamanla hormonal dengeyi düzeltmeye yardımcı olur ve DHT hormonunu etkisizleştirerek yeni saç tellerinin hızlıca oluşmasını sağlar.

Mezoterapinin işe yaramasının ardındaki sır nedir?

Saç ekimi nde saç mezoterapisi, besin açısından zengin sıvının saç derisinin mezoderm tabakasına enjekte edilmesi tekniğidir. İçinde steril iğneler bulunduran özel bir mezoterapi tabancası kullanılarak saç derisine solüsyonun enjekte edilmesiyle yapılır. Bu tedavi haftada yarım saat olacak şekilde sekiz seanstan oluşur. Bu süreçte sabırlı olunmalıdır çünkü gözle görünür sonuçlar beşinci seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar. Enjekte edilen sıvının içeriği saç dökülmesinin nedenlerine bağlı olarak değişir.

Bu madde genel olarak vitamin ve besin maddeleri gibi doku dostu materyaller içerdiği için, tedavi güvenli olarak kabul edilir, yan etkilere veya alerjik reaksiyonlara neden olmaz. Tedavi gören hastaların yok denecek kadar az acı duyması ve rahatsızlık çekmemeleri mezoterapiyi kronik saç dökülmesinden kurtulmak için kolay bir çözüm yapar. Ancak deri hastalıkları, cilt yanığı, şeker hastalığı, hemofili hastalığı olan insanlar ve hamileler bu tedaviyi tercih etmemelidir çünkü sağlık problemlerine neden olabilir. Mezoterapiyle tedavi edilebilecek bir başka saç derisi problemi de kepektir. Ancak bu alternatif yol sadece şiddetli kepek problemlerinde, dermatoloji uzmanına danışarak kepek oluşumunun sebebi öğrenildikten sonra uygulanmalıdır.

Saç Mezoterapisinde Bakım ve Onarım

Bu mucize tedavi saç ekimi ameliyatları ve diğer pahalı ve acı verici alternatiflere ihtiyaç duyulmasını önleyebilir. Ama en iyi ve hızlı sonuçlar elde edebilmek için hastaların sağlıklı beslenme düzeni benimsemeleri, abur cubur tüketmemeleri ve düzenli bir egzersiz programına uymaları gerekir.

Showing 11 comments
 • Salih Verim
  Cevapla

  Benim saçlarım sık sayılır ama çok ince telli ve cansız. Bu tedaviyi kullanmalı mıyım?

  • Hair Neva
   Cevapla

   Saç mezoterapisiyle vitamin eksikliği nedeniyle oluşan cansız saçların önüne geçilir. Ayrıca bu tedavinin sonuçları çok çabuk elde edilebilir. Detaylı bilgi için kliniğimize bekleriz. Sevgilerle.

 • mahmut önebakan
  Cevapla

  Saç mezoterapisi kaç seans tekrarlanmalı tam sonuç alabilmek için?

  • Hair Neva
   Cevapla

   Tam sonuç alabilmek için 5 seans mezoterapi yapılmasını öneriyoruz. İyi günler.

 • kenan kutun
  Cevapla

  iyi aksamlar benim saçımın üst kısmı tamamen kel.(ayva tüyü çok önce kıllar var)facebook yok artik sitesinde enjekte sistem videonuz çok ilgimi çekti orjinal gibi duruyor.çıkarıp takiliyormu sabit mi abdeste mani durumu varmı birde ücreti hakkında bilgi verebilirmisiniz?ankarada şubeniz varmı?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Saç mezoterapisinin abdest almaya mani bir durumu yoktur. Ücretler ise seans başı ve toplu seanslar olmak üzere farklı olmaktadır. Daha detaylı bilgi için kliniğimizi aramanız gerekmektedir. Ankarada şubemiz yoktur. İyi günler dileriz.

 • Özge
  Cevapla

  Seyrelen yerden sac kaçıncı seanstan sonra çıkar 23 yaşındayım bayanlarda genetik dökülmede etkili mi

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Merhabalar Özge Hanım. Kadınlarda saç dökülmesinin çeşitli sebepleri olabilir. Saç ekiminden önce bu sebepler üzerine yoğunlaşıp bunların tedavisini yapmaktayız. Detaylı bilgilendirme ve randevu oluşturmak için 05325010355 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.

 • Özge
  Cevapla

  Minoxidil sacli deriye suruldugunde Tüylenme yapabiliyorsac mezoterapisi yüzde Tüylenme falan yapar mı

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Merhabalar Özge Hanım. Kullanılacak ürüne göre böyle etkileri görülebilir. Bunun için kullanılacak ürünün araştırılması gerekir. Detaylı bilgilendirme için sizi muayenehanemize bekleriz. İyi günler dilerim.

pingbacks / trackbacks

Yorumlar

Ücretsiz Bilgi Alın

Bilgilerinizi Bırakın, Biz Sizi Arayalım…