Saç ektirdikten ne zaman sonra saçlar çıkmaya başlar?

  Saç Ekimi

Saç ektirme ameliyatının ardından oldukça sabırsız bir bekleme süresi başlar. Çünkü saç ektiren kişiler hayal ettikleri saçlı görünüme hemen kavuşmak ister. Fakat saç ektirme ameliyatı sonra hastaların yeni saçlarına kavuşma süresi saç ekim ameliyatının tekniğine ve hastanın kişisel özelliklerine göre farklılık gösterse de ortalama 6 ay sürer. 6 aylık bu sürenin sonunda saçlar yumuşak bir şekilde ekildikleri saç köklerinden yeni saçlar çıkmaya başlar. Ve yaklaşık bir yıl içinde ise yeni saçlar sertleşerek gürleşmeye başlar. Tüm zamanların en büyük sorunu olan saç kaybı ve kellikten kurtulmak için bu bekleme süresi çok uzun olmasa gerek. Saç ekim sonrası süreç aşamasında tıpkı iyileşme süresi gibi uzama süresi de genellikle kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Bu süreçte en çok merak edilen sorulardan biri de; saç ektirdikten ne zaman sonra saçlar çıkmaya başlar sorusudur. Bunu detaylı olarak incelemekte fayda var.

Saç ektirdikten ne zaman sonra saçlar çıkmaya başlar (1)Saç ektirme ameliyatının ardından ekilen saç köklerinde ufak yaralar oluşarak kabuk bağlar. Oldukça doğal olan bu kabuklanma süreci yaklaşık on gün sürer. Kabukların dökülme aşamasından sonra ekilen saç köklerinin yerine tutunması ve yeni saç kökleri vermesi için ortalama 2,5 ay gibi bir uyum sürecine ihtiyacı var.

Bu aşamanın ardından ekilen saç kökleri 3-4 ay içinde çıkmaya ve ortalama 6 ay gibi kısa bir süre içinde de uzamaya başlar. Özellikle FUE tekniği ile yapılan saç ekimlerinde bütün bu süreçler, çok rahat bir şekilde geçer ve hiçbir acı ya da ağrı hissedilmez. Bu altı ayın sonunda bir daha hiç dökülmemek üzere transfer edilen saçlar uzamaya başlar. 10. aydan itibaren ise ekilen saçların uzaması çok daha hızlanır. Uzayan saçlara güzel bir şekil verilerek var olan saçlarla bir bütünlük sağlayarak hayal edilen görünüme kavuşulmuş olur. İşte tüm bu süreç boyunca hastanın başarılı bir saç ekim ameliyatı ve estetik bir saç tasarımının dışında en önemli konu hastanın sabırlı olması gerektiğidir. Bu bekleme süresinin daha kontrollü ve sabırlı geçmesini sağlamanın yolu ise saç ekim ameliyatının tüm süreçleri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmayı gerektirir.

Saç ekim ameliyatında açılan yeni saç köklerinin ölçüsü kişinin alınacak olan saç köklerinin kalınlığı ve uzunluğu ile eşit olmalıdır. Bunun dışında genellikle FUE tekniği ile beraber uygulanan PRP tedavisi ise ekilen saç köklerinin tutunmasını ve saçların uzamasını hızlandırmaya yardımcı olur. FUE tekniği ile ekilen saçlarda ilk altı haftadan sonra aniden dökülme başlar ve bu beklenen olağan bir durumdur. Bu dökülen saçların yerine 4 ila 8. ayda yeniden ve bir daha asla dökülmemek üzere yeni saçlar çıkar.

Saç Ekimi bizim için doğru bir Saç Tasarımı ile Sanat’ın birleşimi anlamına gelmektedir. Biz aslında Saç Ekimi değil, Saç Tasarımı ile Sanat’ı buluşturarak, ortaya bir Sanat Eseri çıkarmayı hedefliyoruz.
BENZER YAZILAR
Showing 2 comments
 • murat ceviz
  Cevapla

  Ben çok sosyal bir insanım ve saçlarımı kazıtmak da istemiyorum işlem sırsında. Böyle birşey mümkün müdür?

  • Hair Neva
   Cevapla

   DHI saç ekimi (Direct Hair Implant) tekniği ile yapılan saç ekiminde saçlarınızı kazıtmanıza gerek kalmadan saç ekimi işlemini tamamlayabilirsiniz. Sevgilerle.

Yorumlar

Ücretsiz Bilgi Alın

Bilgilerinizi Bırakın, Biz Sizi Arayalım…