fbpx

Saç ekiminin süresi birçok faktöre bağlıdır. Bu iki faktör şunlardır:

1) Ekilen greft sayısı
2) Uygulanan prosedür

Ekilen greft sayısı

Saç ekiminde alınan ve ekilen saç gretfi sayısı genel olarak ameliyatın süresini belirler. Her saç grefti 1-5 saç teline sahip olabilir. 

Uygulanan Prosedür

Çoğunlukla, iki tip saç ekimi ameliyatı vardır. Diğer türler bu prosedürlerin varyantlarıdır.

FUE: Foliküler Ünite Ekstraksiyonu, adından da anlaşılacağı gibi, her saç ünitesi ayrı ayrı çıkarılır, yani her greft ayrı ayrı çıkarılır. Bu çok emek isteyen yoğun bir süreçtir ve ameliyat süresi saç ekimi ekibinin deneyimine bağlıdır. 8 saatte 3.500 saç grefti implant edebilen, tecrübeli ve yetenekli Saç Ekimi Ekibimizle gurur duyuyoruz.

Saç Ekimi Ne Kadar SürerFUT: Foliküler Ünite Nakli veya Şerit Saç Ekimi, saç greftlerini çıkarmak için kafa derisi şeridi kullanır. Saç derisi şerit halinde kesilir ve saç greftlerini ayırmak için deneyimli bir teknisyene teslim edilir. Genellikle 4 ila 6 saat sürer. Günümüzde FUT tekniği neredeyse hiç uygulanmamaktadır.

Saç ekimi ağrılı mıdır?

Bu soruyu cevaplamak için saç ekiminin bazı temellerini gözden geçirmek iyi bir fikir olabilir. Esasen, bir kişinin kafa derisinin saç büyütme bölgesinden saçlar çıkarılır ve daha sonra saçın döküldüğü alanına ekilir. Teknik son birkaç on yıl içinde son derece sofistike hale geldi ve birkaç kıl, hatta tek bir saç kadar küçük saç üniteleri çıkarılabilir ve etkili bir şekilde yeni bir bölgeye ekilebilir.

Prosedür ayaktan tedavi bazında yapılır ve tipik olarak altı ila sekiz saat sürebilir. Prosedür son derece güvenilir olsa da, yine de cerrahi bir prosedürdür ve sonuç olarak bazı rahatsızlıklar beklenebilir. Prosedür gerçekleşmeden önce hastaya lokal bir anestezi verilir ve hafif bir iğne hissi hissedebilirler. Kısa süre sonra anestezik cildi uyuşturur ve prosedür boyunca herhangi bir şey hissedilmez.

İyileşme açısından, hastalar birkaç gün sonra hassasiyet, kızarıklık ve hafif ağrı yaşayabilir ve işlem sonrası semptomları hafifletmek için ağrı (ve muhtemelen anti-inflamatuar) ilaç almaları gerekebilir. Bununla birlikte, bunlar genellikle hastaların en fazla bir veya iki gün içinde çalışmaya dönebilecek kadar hafiftir. İyileşmenin ilk birkaç haftasında prosedür sonrası talimatları takip etmek saç ekimi prosedürünü takiben rahatsızlığı en aza indirmeye yardımcı olacaktır.

 

4 Yorum. Yeni Yorum

 • mustafa görünmez
  Aralık 10, 2015 2:06 pm

  Ben uyuşturucu etkisini kaybettikten sonraki zamanda acı çekmekten korkuyorum.

  Cevapla
  • FUE tekniğiyle yapılan işlemde dikiş ya da yara izi olmadığı için ameliyattan sonraki süreçte de yine hiçbir his kaybı, uyuşukluk, acı ya da gerilme hissi oluşmaz. Bu yüzden ameliyat sonrasında ağrı kesici ya da başka bir tıbbi ilaç kullanılmasına gerek olmaz. İşlem sırası ve işlem sonrası da çok kolay süreçlerdir,kesinlikle korkulacak bir durum yoktur. Sevgilerle.

   Cevapla
 • Merhaba bu yöntem ile dökülüyormu saçlar geri?

  Cevapla
  • Ense bölgesinden alınan saç kökleri DHT (dihidrotesteron) dediğimiz hormona duyarsız saç kökleridir.Bu yüzden tepe bölgesindeki bu hormona karşı duyarlı ve dökülmeye yatkın saç köklerinden farklıdırlar. Sevgilerle.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Menü