fbpx

Greft Hesaplama

» Saç Ekimi Teknikleri » Greft Hesaplama

Greft Hesaplama ; Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin karşısına her yerde çıkan terimlerden biri greft’tir. Saç ekimi greft hesaplama saç ekimi işleminin doğru yapılabilmesi için gerekli olan önemli bir unsurdur. Saç ekimi fiyatlandırması da tamamen greft sayısına göre belirlenmektedir. Saç Ekimi Greft Hesaplama

Greft saç kökü demek değildir. Saç kökleri ile birlikte az miktarda deri parçasının da bulunduğu alanin adıdır. Bir greftte yaklaşık olarak 2-3 adet saç teli vardır. Örnek vermek gerekirse, 2000 greft, 4000-6000 saç kökü anlamına gelir.

Saç ekiminden önce greft hesaplaması uzman doktorlar tarafından yapılarak kişinin kaç grefte ihtiyacı olduğu belirlenir. Daha sonra başın arkasında, iki kulak arasında bulunan donör bölgeden bu miktarı karşılayacak greft alımı yapılır ve kel bölgelere transferi gerçekleştirilir.

Greft hesaplamasının doğru yapılması bir takım etkenlere bağlıdır. Bunların başında greft alımı yapılacak bölgedeki greft miktarı donör bölgenizin yeterliliğine bağlı olması gelir. Iyi bir saç ekimiiçin donör bölgede yeteri kadar saç bulunması gerekir.

Yine aynı şekilde kişinin saç teli ve baş derisi yapısı greft alımında ve hesaplamasında belirleyici bir etkendir.

Örneğin, ihtiyacınız olan greft miktarına 4000 greft dendiyse, buradan size yaklaşık olarak 9000-12000 saç kökü ekileceğini anlamanız gerekir.

Greft hesaplama uzman doktorların kontrolü altında ön görüşme muayenesinde belirlenir. Muayene esnasında saç grefti hesaplama araçları ile kesin bir sayı verilebilmektdir.

Greftler içerisinde saç kökleri ve bir miktar deri bulunur. Sağlıklı bir saç ekimi için, ekilecek greftler mutlaka kişinin kendi saçlarından alınmalıdır.

54 Yorum. Yeni Yorum

 • Merhaba referans alabilegim kişiler varmı var ise bunlar 1 ay 3 ay 6 ay ve 2 yıllık fotografları mevcutmu yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
 • Merhaba, ben yurtdışında yaşıyorum ve Türkiye’de maksimum 2-3 hafta bulunabilirim. Bu işlemi nasıl yapabiliriz? Ekim sonrası PRP seanslarını yurt dışındayken nasıl gerçekleştirebilirim? Teşekkürler

  Cevapla
 • Mrb iyi aksamlar greft sayisi yetmezse gogusten alinabiliyo mu

  Cevapla
 • Sadece kulak arkasindan mi sac aliniyor kafanin yan taraflarindaki saclardanda alim var mi

  Cevapla
 • blank
  yusuf kalamar
  Ocak 15, 2016 4:54 pm

  Saç ekimi yaptırmak istiyorum fakat ne kadar köke ihtiyacım olacak bilmiyorum. ya da donör bölgem ihtiyacımı karşılayabilir mi öğrenmek istiyorum.ne yapmam gerekir? Teşekkür ederim şimdiden.

  Cevapla
 • blank
  emir gündelen
  Ocak 15, 2016 1:58 pm

  Saç ekiminden sonra bütün ekilen greftlerden tam sonuç alınabiliyor mu?

  Cevapla
  • Saç ekiminden alınacak sonuçlar ekimin kalitesine ve ekim sonrası yapılması gerekenlere göre değişiklik göstermektedir. Genellikle yapılan saç ekimlerinin başarısı oldukça yüksektir. Daha detaylı bilgilendirme için istediğiniz zaman kliniğimize bekleriz.

   Cevapla
 • blank
  fehmi işaret
  Ocak 15, 2016 1:48 pm

  Greft hesaplama işlemi gerçekten önemliymiş. Ben kaç yer dolaştım kimse burdaki gibi klinikte benimle ilgilenmedi. Yani herkes bizim gibi ciddiye almak zorunda değil ama en azından bizim için işlerini yapıp bu konuya önem göstermek zorunda. Ve bunu yapan tek yer olarak burayı gördüm. Herkese teşekkür ederim.

  Cevapla
  • Güzel sözleriniz için teşekkür ederiz. Buraya gelen bütün hastalarımız için bu sorun çok ciddidir ve biz de bu aouna onlar gibi ciddiyetle yaklaşmalıyız, bnun bilincinde hareket etmeye çalışırız. Bunu gösterebiliyorsak ne mutlu bize. Sevgilerle.

   Cevapla
 • blank
  murat tasçakır
  Ocak 13, 2016 12:48 pm

  Doğru sayıda ekim yapmak gerçekten çok önemli. Ben bundan 5 yıl öncesinde yurt dışında saç ektirmiştim ama hiç memnun kalmadım.Ekim sonrası bir daha oraya ulaşma şansım da olmadı. HairNeva sağolsun gerçekten işini hakkıyla yapan bir firmaymış. Neye ihtiyacım varsa söylediler. Ben araştırma yaptığım halde bilmediğim eksik yanları tamamladılar bu yeni yöntemlerle ilgili. Daha 2 ay oldu saçımı ektireli ama şimdiden güzel sonuçlar alıyorum.Bakalım 1 yıl sonunda nasıl olucak… Herkese teşekkür ederim.

  Cevapla
  • Güzel sonuçlar almanıza gerçekten çok sevindik. Hastalarımızı bilgilendirerek ve ne istediklerini anlayarak işimizi yapmamız, işlem sonrası yanlarında olarak olabilecek kötü sonuçları en aza indirmemiz bizim için çok önemlidir. Güzel yorumunuz ve bizi seçtiğiniz için biz teşekkür ederiz. Sevgilerle.

   Cevapla
 • Kolay gelsin. Benim bu sayfaya göre 2381 grefte ihtiyacım var. Ortalama olarak bu sayıya ihtiyacım varsa ne kadar bir fiyat çıkar bana?

  Cevapla
  • Bu sayfadaki hesaplama yöntemi size ortalama bir fikir vermek içindir. Kesin greft sayısını uzmanımızla olan görüşmenizde alabilirsiniz. Ücretleri ise greft sayısı, ekim tekniği, ekim sonrası tedaviler ve hastane masrafları etkilemektedir. Daha detaylı bilgilendirme için uzmanımızla görüşmeniz gerekmektedir. Sevgilerle.

   Cevapla
 • blank
  Süleyman Şanlı
  Ocak 11, 2016 12:49 pm

  Bu sayfada yapılan greft hesaplama sonucu mu ekilecek miktara karar veriyorsunuz?

  Cevapla
  • Bu sayfada yapılan hesaplamalar size bir fikir verme amaçlıdır. Uzmanımızla olan muayene sonrasında son olarak kaç grefte ihtiyaç duyduğunuz kesinleşmiş olur. İyi günler dileriz.

   Cevapla
 • blank
  ahmet taşatan
  Ocak 9, 2016 11:45 am

  Ekilecek greft sayısını neye göre hesaplıyorsunuz?

  Cevapla
  • Ekilecek greft sayısının belirlenmesinde öncelikle saç açıklığına ve donör bölgedeki saç yoğunluğuna bakılır. Bu iki alan da saçlı olacak şekilde bir sayı belirlenir. Daha detaylı bilgilendirme için istediğiniz zaman kliniğimize bekleriz. Sevgiler.

   Cevapla
 • blank
  Kemal Süreç
  Ocak 5, 2016 11:23 am

  Benim hesap sonucunda 2000 greft kadar bir ihtiyacın ortaya çıktı. Saç arkam çok boş kalıyor. fiyat konusunda çok kararsızım. Sizin hakkınızda çok iyi yorumlar okudum. Fiyat almam mümkün mü?

  Cevapla
  • Fiyat hesaplama konusunda ekilecek greft sayısı kadar hastane şartları özel tedaviler ve ekim tekniğinin de etkisi vardır. Fiyat konusunda daha detaylı bilgiyi uzmanımızla bunları kararlaştırdıktan sonra almanız mümkündür. Sevgilerle.

   Cevapla
 • blank
  Burak Maloğlu
  Ocak 4, 2016 9:35 pm

  Saç ekimi, estetik gibi değişiklik yaptıracağınız şeyler bence birer sanat. bu süreçte de greft hesaplama olsun, kök sayısı olsun gerçekten iyiliğinizi isteyen insanlar ile çalışmalısınız. Ben memnun kaldım.Memnun olmak isteyenlere tavsiyem.

  Cevapla
 • blank
  Süha Cicioğlu
  Ocak 4, 2016 5:31 pm

  Bence bu işi iyi bir yerde yaptırmalısınız. Ben çok memnun kaldım. 4. ayımdayım saçlarım gayet sağlıklı bir şekilde uzamaya başladı. Teşekürler, sevgiler.

  Cevapla
 • kadınlar için greft hesaplama değişiyor mu?

  Cevapla
 • blank
  Ziya Zeytullah
  Ocak 4, 2016 12:02 pm

  saçlarım oldukça ince saç ekiminden sonra daha kalın çıkmasını istiyorum. bunun greft ile bi alakası var mı?

  Cevapla
  • Saç ekimiyle ekilen saç köklerinin kalınlaştırılması mümkün değil. Ekim sonrası kök besleyici ürünler veya PRP ve mezoterapi destekleri ile saç köklerinin kalınlaştırılması mümkündür. Sevgilerle.

   Cevapla
 • bayanlarda saç ekimi yapilirken greft nasil hesaplaniyo? simdi saclarimi kesmiyorsunuz diilmi.? 🙁

  Cevapla
 • Normalde graft başına mı para ödeniyor. Fiyatlarndırma nasıl?

  Cevapla
  • Kullanılan teknik, ekim yapılacak greft sayısı, hastane şartları ve ek tedaviler ücretlendirme de önemli rol oynar. Daha detaylı bilgilendirme için kliniğimize bekleriz. Sevgilerle.

   Cevapla
 • Saç ekimi bayanlar için zor mu? nasıl yapılıyor bu iş. ortalama bi fiyatı yok mu?

  Cevapla
  • Bayanlar için yapılan saç ekim tekniklerinde erkeklerinkinden farkı yoktur. Öncesinde muayene olarak donör bölgenin yeterliliğine bakılır. Donör alandan alınacak kök sayısı fiyatlandırma ve maliyetin artışıyla paraleldir.İşlemin yapıldığı hastane şartları, ekim esnasında uygulanacak ekstra tedaviler de maliyet hesaplamasında önemli rol oynar.

   Cevapla
 • blank
  Hasan Buğdaycıoğlu
  Ocak 2, 2016 3:37 pm

  Saç greft hesaplarken uzman kişilere kendinizi emanet edin. Ben ankara’da bi yerde saç ekimi yaptırdım ve çok pişman oldum. saçlarım çok seyrek hala. tekrar saç yaptırabiliyom mu?

  Cevapla
  • Tekrardan saç ekim işlemi yaptırmak için öncelikle muayene olmanız gerekir. Donör bölgenin yeterli olup olmadığına ve kaç grefte ihtiyacınızın olduğu belirlenmelidir.Daha detaylı bilgilendirme için kliniğimize bekleriz. İyi günler dileriz.

   Cevapla
 • Greft hesaplarken ortalamanın üstünde bir greftte fiyat çok değişiyor mu? ben daha önce bi yerden fiyat almıştım fakat yurt dışında yaşıyorum oradan gelip çok yüksek paralar ödemek istemiyorum.

  Cevapla
  • Ekim sonrası fiyatlandırma yapılırken dikkat edilecek bir kaç husus vardır.Bunlardan ilki kök sayısıdır.Donör alandan alınacak kök sayısı fiyatlandırma ve maliyetin artışıyla paraleldir.İşlemin yapıldığı hastane şartları, ekim esnasında uygulanacak ekstra tedaviler de maliyet hesaplamasında önemli rol oynar.

   Cevapla
 • Saç greft hesaplama işlemi ne kadar sürüyor bird aynı gün ekim yapabiliyor muyuz?

  Cevapla
 • Saç ekimi yapmak herkesin harcı değil. Hair Neva’ya sonsuz sevgiler. Greft hesaplama olsun, işlem öncesi sonrası çok memnunum. bir ay oldu heyecanla saçlarımın uzamasını bekliyorum. emeği geçenlerin ellerine sağlık.

  Cevapla
 • blank
  Ferdi Susamcı
  Ocak 2, 2016 12:11 pm

  İyi günler. Benim saçlarımı ekerken saç kökünü yanlış sayı da ektiler sanırım. Başımın bir kısmı şuan hala kel. Tekrar ekim yaptırmak istiyorum ama hata greft hesaplama yüzünden olabilir mi?

  Cevapla
  • Yetersiz greft yüzünden açık aralıklarla saç ekimi, ekim öncesi ve sonrası talimatlara uymama gibi sebepleri olabilir. Daha detaylı bilgilendirme için kliniğimize bekleriz. İyi günler dileriz.

   Cevapla
 • Almanya’da bu işlemi yaptıran bir merkez ile görüştüm. Saçım müthiş olsun istiyordum ama sonunda Hairneva ile tanıştım ve saçlarımdan çok memnunum. saç ekiminde greft hesaplama işi de oldukça başarılı yapılmalı ki ekim yapılacak bölge de bir sorun yaşanmasın. Benim için en doğru seçim oldu.

  Cevapla
 • blank
  Kamil Altınok
  Ocak 2, 2016 10:38 am

  saç ektirmek için ne yapmak gerekiyor greft hesaplamak zorunda mıyız? ben çok istemiyorum bi bütçe ayırdım o kadarlık ekemiyor muyuz?

  Cevapla
  • Saç ekim işleminden önce kliniğimizde muayene sırasında kaç greft ekim yapılması gerektiği belirlenmektedir. Donör alandan alınacak kök sayısı fıyatlandırma ve maliyetin artışıyla paraleldir.İşlemin yapıldığı hastane şartları ,Ekim esnasında uygulanacak ekstra tedaviler de maliyet hesaplamasında önemli rol oynar. İyi günler dileriz.

   Cevapla
 • Saç ekimi yaptırmadan önce ne kadar bir süre lazım. ben şehir dışında yaşıyorum gelip kaç günde saç ekimi yaptırabilirim? greft hesaplama ne kadar sürede yapılıyor.

  Cevapla
 • Donör bölge ekilecek miktarda yetersiz olursa saç ekimi yapılamaz mı?

  Cevapla
  • Sakal ve göğüs bölgesinden yeterli miktarda alınarak yapılabilir. Detaylı bilgilendirme için kliniğimize bekleriz. Sevgilerle.

   Cevapla
 • Randevuya geldiğimde bana gerekli olacak greft sayısını hesapladılar ve birkaç hafta sonra ameliyata girdim. Şuan 5. aydayım ve şimdiden ne eksik ne fazla olmuş diyebiliyorum.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Menü