fbpx

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmesini durdurmaya yardımcı olan, saç oluşumunu arttıran ve erkek tipi kelleşmeyi önleyen alternatif bir tedavi yöntemidir. Hastanın saç derisindeki protein, vitamin ve diğer besleyici maddelerin düzene koyulmasını sağlayan bir işlemdir.

Saç Mezoterapisi nedir?

Bu işlem en az acı hissettiren enjeksiyon yöntemiyle, yani saç derisindeki besleyiciler enjeksiyon iğneleri yardımıyla güçlendirilerek saç derisi beslenir ve nemlenir. Ayrıca Saç Mezoterapisi hücre metabolizmasını hızlandırır, enfeksiyonların oluşmasını önler ve saç oluşumunu hızlandırır. Saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak saç köklerini daha kalın, hacimli, güçlü, uzun ve sağlıklı saç teller oluşturmaları için yeniler. Bu tedavi ayrıca diğer tedavilere göre daha hızlıdır çünkü zamanla hormonal dengeyi düzeltmeye yardımcı olur ve DHT hormonunu etkisizleştirerek yeni saç tellerinin hızlıca oluşmasını sağlar.

Saç Dökülmesinin Sınıflandırılması

Saç ekimi nde saç mezoterapisi, besin açısından zengin sıvının saç derisinin mezoderm tabakasına enjekte edilmesi tekniğidir. İçinde steril iğneler bulunduran özel bir mezoterapi tabancası kullanılarak saç derisine solüsyonun enjekte edilmesiyle yapılır. Bu tedavi haftada yarım saat olacak şekilde sekiz seanstan oluşur. Bu süreçte sabırlı olunmalıdır çünkü gözle görünür sonuçlar beşinci seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar. Enjekte edilen sıvının içeriği saç dökülmesinin nedenlerine bağlı olarak değişir.

Bu madde genel olarak vitamin ve besin maddeleri gibi doku dostu materyaller içerdiği için, tedavi güvenli olarak kabul edilir, yan etkilere veya alerjik reaksiyonlara neden olmaz. Tedavi gören hastaların yok denecek kadar az acı duyması ve rahatsızlık çekmemeleri mezoterapiyi kronik saç dökülmesinden kurtulmak için kolay bir çözüm yapar. Ancak deri hastalıkları, cilt yanığı, şeker hastalığı, hemofili hastalığı olan insanlar ve hamileler bu tedaviyi tercih etmemelidir çünkü sağlık problemlerine neden olabilir. Mezoterapiyle tedavi edilebilecek bir başka saç derisi problemi de kepektir. Ancak bu alternatif yol sadece şiddetli kepek problemlerinde, dermatoloji uzmanına danışarak kepek oluşumunun sebebi öğrenildikten sonra uygulanmalıdır.

11 Yorum. Yeni Yorum

 • Minoxidil sacli deriye suruldugunde Tüylenme yapabiliyorsac mezoterapisi yüzde Tüylenme falan yapar mı

  Cevapla
  • Merhabalar Özge Hanım. Kullanılacak ürüne göre böyle etkileri görülebilir. Bunun için kullanılacak ürünün araştırılması gerekir. Detaylı bilgilendirme için sizi muayenehanemize bekleriz. İyi günler dilerim.

   Cevapla
 • Seyrelen yerden sac kaçıncı seanstan sonra çıkar 23 yaşındayım bayanlarda genetik dökülmede etkili mi

  Cevapla
  • Merhabalar Özge Hanım. Kadınlarda saç dökülmesinin çeşitli sebepleri olabilir. Saç ekiminden önce bu sebepler üzerine yoğunlaşıp bunların tedavisini yapmaktayız. Detaylı bilgilendirme ve randevu oluşturmak için 05325010355 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.

   Cevapla
 • kenan kutun
  Ocak 4, 2016 8:39 pm

  iyi aksamlar benim saçımın üst kısmı tamamen kel.(ayva tüyü çok önce kıllar var)facebook yok artik sitesinde enjekte sistem videonuz çok ilgimi çekti orjinal gibi duruyor.çıkarıp takiliyormu sabit mi abdeste mani durumu varmı birde ücreti hakkında bilgi verebilirmisiniz?ankarada şubeniz varmı?

  Cevapla
  • Saç mezoterapisinin abdest almaya mani bir durumu yoktur. Ücretler ise seans başı ve toplu seanslar olmak üzere farklı olmaktadır. Daha detaylı bilgi için kliniğimizi aramanız gerekmektedir. Ankarada şubemiz yoktur. İyi günler dileriz.

   Cevapla
 • mahmut önebakan
  Aralık 5, 2015 1:06 pm

  Saç mezoterapisi kaç seans tekrarlanmalı tam sonuç alabilmek için?

  Cevapla
 • Benim saçlarım sık sayılır ama çok ince telli ve cansız. Bu tedaviyi kullanmalı mıyım?

  Cevapla
  • Saç mezoterapisiyle vitamin eksikliği nedeniyle oluşan cansız saçların önüne geçilir. Ayrıca bu tedavinin sonuçları çok çabuk elde edilebilir. Detaylı bilgi için kliniğimize bekleriz. Sevgilerle.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Menü