fbpx

Sakaldan Saç Ekimi

FUE saç ekimi yoluyla saç ekiminde yeni ve daha etkili yöntemlerin ortaya çıkmasıyla saçsız hastaların verici saç rezervini genişletmek için daha fazla seçenek elde edilmektedir. Sakaldan veya yüzdeki saç ekstraktından saçları çıkarmak, bize saç derisi saçını geri kazandırmak için kullanılabilecek kaliteli bir saç kaynağı sağlayabiliyor.

Sakaldan saç ekimin avantajları

Yüz saçlarını kullanıldığı saç nakli, donör saç tedarikinde ve alıcı talebinde uyuşmazlık bulunan hastalar için mükemmel bir çözüm olabilir. Bu, genellikle çok sınırlı ve kalitesiz donör saçlı olarak ortaya çıkmış olan saç dökülmelerinde görülür. Kaliteli donör saçlı erkek tipi kelliği olan erkekler, genellikle kelleşen alanların tümünü veya çoğunu geri kazandırmak için yeterli sayıda grefte sahiptir. Bununla birlikte, donör saçları düşük yoğunlukta olduğunda, genel olarak başın tamamını örtecek kadar saç olmaz. İnce saçlar transplantasyondan sonra minimum hacim sağlar. Saç derisi saçlarından farklı olarak, sakal saçları genellikle daha kalındır. Kalın saç yapısı, alıcı / verici uyumsuzluğu olan kişiler için nakilden sonra daha fazla hacim sağlar.
Yüz tüyleri, yüzlerini her gün tıraş eden ve yüzlerinde herhangi bir fark yaratmayacak olan birçok erkekte istenmeyen olarak kabul edilir. Çoğu erkek, yüzlerini düzenli aralıklarla tıraş etmek için daha az zaman harcıyor; bu da onlara ekstra avantaj sağlıyor.

Sakaldan saç ekimi kimler için uygundur?

Sınırlı ve seyrek sakallı saçlı erkeklerin saçları yeterli değildir. Yüzdeki kılların, nakilden sonra daha fazla hacim sağlayabilen daha kalın bir yapısı vardır. Bununla birlikte, foliküler ünitelerdeki kıl foliküllerinin sayısı genellikle sınırlıdır. Örneğin, saçlı deri saç foliküler üniteleri genellikle greft başına 2’den fazla tüye, sakalı saç sayısı ise 2’den az ve çoğu durumda 1’e daha yakındır. Facial hair folliküler ünitelerin çoğunlukla tek ve bazen iki tüyü vardır.
Sakal saçlarının saçlı deriye oranla kalınlığı, nakledilen alanda daha iyi hacim sağlar. Çoğu durumda sakallı saç üst ve taç alanlarında ve diğer saçlı tüylerin arasında daha fazla kullanılır.

Sakaldan saç ekiminde kullanılan teknikler nelerdir?

Sakal ve yüz folikül çıkarımı geleneksel bir prosedürden daha zorlayıcı olabilir. Yüz cildi, kafa derisi derisine kıyasla daha hareketlidir ve yüz kıl açısı genellikle daha diktir. Bu elementler yüz bölgesinden hasat yapmayı zorlaştırıyor. Saç ekstraksiyonunun otomatik ve robotik tekniklerinin çoğu kafa derisi için tasarlanmıştır ve yüz kıllarını toplayamazlar. Manuel saç ekstraksiyonu yüz saçlarının hasat edilmesinde en çok tercih edilen ve en pratik yöntem olmuştur.

Sakaldan saç ekiminden nasıl sonuçlar elde edilir?

Yüz tüyleri, büyüme fazında (anagen) uzun süre kalır ve vücudun diğer bölgelerindeki kıllara kıyasla kısa bir süre istirahat fazına (telojen) geçer. Bu, her nakledilen yüzdeki kılların çoğu zaman artan bir saç folikülüne sahip olacağı anlamına gelir. Bu, yüz tüylerinin daha uzun süre yerinde kalmasına ve daha uzun kıl yapısının büyümesine imkan tanır ve bu da saç nakline büyük katkıda bulunur. Sakal tüylerinin daha kalın saçlı yapısı da nakledilen alanda daha fazla hacim sağlar.

Menü