fbpx

Uzm. Dr. Yusuf Topal – Dermatoloji Uzmanı

blank

Sağlıklı saçlar estetik görünümümüzün önemli bir parçasıdır. Dünya’ da en sık genetik sebeplerle saç kayıpları görülse de, dermatolojik ya da diğer hastalıklara bağlı kalıcı saç kayıpları ve çare arayan insan sayısı küçümsenmeyecek kadar fazladır. Sadece sağlıklı cilde yapılan ekim operasyonları ile yüz güldürücü sonuç almak mümkündür. Hem cildi saç ekimine hazırlamak hem saç köklerini doğru bir şekilde aktarmak saç ekiminde ki başarıyı ve hastanıza ömür boyu mutluluğu getirir. 

Saç Ekim Dermatologu Dr. Yusuf Topal

Uzm. Dr. Yusuf TOPAL, 1981 yılında Kocaeli – Gölcük’te doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Gülhane Askeri Tıp Akademisin’de başladığı tıp eğitimini 2005 yılında başarıyla tamamlayarak tıp doktoru ünvanı almıştır. Uzmanlığını ise, yine Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde yapmış ve Dermatoloji Uzmanı olmuştur.

2014 – 2015 yılları arasında Dermatoloji Uzmanı olarak doğu görevini Van Asker Hastanesi’nde yapmış, 2016 – 2017 yılları arasında Çanakkale Asker Hastanesi’nde meslek hayatına devam etmiştir.

2017 yılında kendi meslek hayatına yol çizmek için Antalya’da estetik dermatoloji ve saç ekimi alanında çalışmak üzere kliniğini kurmuştur. Dr. Ayhan Çolak ile birlikte ‘Kalem tekniği’ ile saç ekim üzerine çalışmalar yapmış ve Dünya’nın bir çok noktasından gelen hastalarının saç ekim operasyonlarını gerçekleştirmiştir.

2017/2018/2019 yıllarında Indercos Uluslararası Estetik Dermatoloji kongresinde ‘Estetik dermatolojide ‘Bütünsel yüz yaklaşımı’ ‘Saçın yüz görünümündeki önemi’ üzerine eğitimler vermiş, İstanbul, Ankara, İzmir ve Kıbrıs’ ta bir çok özel eğitim düzenleyerek, binlerce yeni doktorun meslek hayatına katkı sunmuştur.

2019 yılında İstanbul’a yerleşmiş ve Nişantaşı’nda estetik dermatoloji ve saç ekimi alanında muayenahanesini kurmuştur. Aynı dönemde NTV kanalında ‘Adım Adım Sağlık’ programını sunmaya başlamış ve ‘Saç ekimi’ hakkında bilgilendirici ve yol gösterici programlar yapmıştır.
Tv8 kanalında ‘Çok Yaşa’ ve ‘Sekizde Sağlık’ gibi ulusal televizyon programlarında Saç Ekimi hakkında toplumu bilgilendirici yayınlar yapmıştır.

10 yılı aşkın süredir Türk Dermatoloji Derneği’nin aktif üyesidir. Saç hastalıkları üzerine
İstanbul’da Saç Ekimi alanında ki çalışmalarına Op. Dr. Güncel Öztürk ile birlikte Fulya Acıbadem hastanesinde devam etmektedir.

Menü