fbpx

IceGraft Saç Ekimi

IceGraft Saç Ekimi adı verilen solüsyon sadece saç ekiminde değil, tıbbın pek çok farklı alanında uygulanmaktadır. Bu solüsyonun içerisinde hücre ve doku kaybını önleyici bir takım karışımlar bulunmaktadır.

IceGraft tekniğinde, başınızın arka tarafından alınan saç greftleri alınır ve bu greftler canlandırıcı ve güçlendirici özelliği olan IceGraft solüsyonunun içerisinde bekletilir. Daha sonra soğutma işlemine tabi tutulur. Bu yöntem saç ekiminden once uygulanan ve daha verimli sonuçları amaçlayan bir tekniktir.

Saç ekiminden once uygulanan bu yöntemle greftlerin doku ve hücre kaybı önlenmiş ve saç köklerine canlılık kazandırılmış olur.

Bu yöntemde en iyi neticeyi alabilmek için ısı derecesinin de doğru ayarlanması ve sabitlenmesi gerekmektedir. IceGraft ile yapılan saç ekimlerinde sonuçlar daha verimli ve ekilen saçlar da gür olmaktadır.

Başınızdan alınan Greft’ler, canlandırıcı ve güçlendirici özelliği olan IceGraft solüsyonunun içerisinde bekletilerek Saç Ekimi işlemine başlanır.

Saç ekimi operasyonunda yaygın olarak doğal saç çizgisi görünümünü elde etmek istenir. Çünkü böylelikle kişi kendini daha güvende hisseder. IceGraft tekniği genelde sadece saç ekimi için kullanılır fakat diğer bölgelerden alınan saç telleri için de uygulanabilir.

IceGraft nasıl işler ve nasıl etki gösterir ?

IceGraft solüsyonu, düşük sıcaklıkta serbest radikalleri temizlemek için hücre içi pH’ı dengeler. Saç telini oluşturan hücrelere enerji sağlar ve düşük sıcaklıkla birlikte greftlerin ömrünü uzatır.

Güçlü antioksidanlar, besleyici mineraller ve tescilli optimize edilmiş formülü ile greftler düşük ısıyla birlikte daha uzun süre hayatta kalırlar. IceGraft solüsyonu sıcaklık kaynaklı moleküler hücre stresini yükselten tepkileri kontrol altına alır ve vitaminlerle hücreyi besler. Bu saç ekimi işlemi sırasında yerine yerleştirilmeyi bekleyen greftleri önemli ölçüde besler ve canlılığını korumayı sağlar.

Neden Sıcaklık Kontrol Önemlidir ?

Saç Ekimi operasyonundan sonra en yüksek sağlıklı greft sayısına ulaşmak için, IceGreft solüsyonunun sıcaklığı sabit bir seviyede tutulması gereklidir. Bunu gerçekleştirmek için, bir dijital sensör kullanarak saç ekimi işlemi süresince IceGraft solüsyonunun sıcaklığını izliyoruz. Bu sayede, saç ekimi işlemi en verimli, en iyi sonucu alacak şekilde organize edilmiş oluyor.

4 Yorum. Yeni Yorum

 • mahsun yankı
  Aralık 5, 2015 1:09 pm

  icegreft tekniği kullanıldığında saç kökleri ekimden sonra daha çabuk mu yerleşip uzuyor?

  Cevapla
  • IceGreft tekniğiyle saç kökleri operasyon sırasında daha uzun süre canlılığını korumuş olur. Böylece kök kaybı en aza indirilmiş olunur. Bu da daha yoğun bir görünüm sağlamaya yarar.

   Cevapla
 • caner yıldırım
  Aralık 2, 2015 1:01 pm

  Bu yöntemi tercih etmek ekstra bir ücrete dahil midir?

  Cevapla
  • Klasik teknikten daha farklı olduğu için fiyatlandırma tekniğin özelliğine göre yapılmaktadır. Detaylı bilgilendirme için kliniğimize bekleriz. Sevgilerle.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Menü