Saç Ekimi Sonrasında Saçlarım Tekrar Dökülür mü?

  Saç Ekimi

Saç dökülmesi vücudun doğal fonksiyonlarından biridir. Günde 50 – 100 arası sayıda saç dökmek gayet normal ve sık Saç Ekimi Sonrasında Saçlarım Tekrar Dökülür mü (2)görülen bir durumdur. Ancak sağlıksız saçlara sahip kişilerde bu sayı çok daha fazla olabilir. Bunun nedeni ise hormonal dengesizlik, psikolojik stres, küçük kan dolaşım problemleri ya da sadece genetik eğilim olabilir. Saç ekim sonrasında saçın ne gibi bir eğilim göstereceğini anlamak için ise ameliyat sonrası saç dökülmesi ve normal saç dökülmesi arasındaki ayrımı iyi yapabilmek önem taşır.

Eski ve yeni saçlarda ameliyat sonrası dökülme

Erkek tipi kellikte şakak ve kafa arkasında bulunan saçlar, başka bir rahatsızlık olmadığı sürece, dökülmeye genetik olarak dayanıklı olup ilerleyen yaşlarda bile sağlamlıklarını korurlar. Saç nakil işlemi ise dökülmeyen bu saçların genellikle ense çevresinden alınarak saç derisinde seyrelme yaşanan bölgelere aktarılmasıdır. Bu nedenle eğer cerrahınız saç ekimi konusunda tecrübe sahibiyse, ekilen saç beslenme ve kaynama problemi olmaksızın hayat boyu dökülmeden uzamaya devam edecektir.

Saç Ekimi Sonrasında Saçlarım Tekrar Dökülür mü?

Birçok hasta ameliyattan hemen sonra gerçekleşen hızlı saç dökülmelerinden endişe ederek doktorlarının yolunu tutar.  Ancak bu dökülmeler saç ekim sürecinin kaçınılmaz bir parçasıdır. Her cerrahi işlemde olduğu gibi bu prosedür sırasında da nakledilen greftlerde ve saç derisinde kısa süreli bir travma ortaya çıkacağını göz önünde bulundurmanız gerekir.  Vücut, gerçekleşen travmaya tepki olarak greftte bulunan eski saçı döker ve alttan çıkacak yeni ve sağlam saça yer açar. Ameliyat sonrasında ilk 1 – 5 hafta boyunca gözlemlenebilen bu geçici duruma şok dökülme (shock loss) adı verilir. Şok dökülme miktarı kullanılan saç ekim tekniği, cerrahın tekniği uygulanma biçimi, ekilen saç miktarı, kişinin kafa derisinin inceliği ve saçının yapısı gibi birçok nedene bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Saç Ekimi Sonrasında Saçlarım Tekrar Dökülür mü (3)

Saç ekimi sabır gerektiren bir işlemdir. Hayalini kurduğunuz sonuçlara ulaşmak için 1 yıl kadar beklemeniz gerekebilir. Ancak bu sürenin uzaması ya da kısalması cerrahın olduğu kadar hastanın da elindedir. Ekilen greftlerin rahatsız edilmemesi için saç jölesi, boyası, kurutma makinesi kullanılmaması, kullanılacak şampuan tipinin belirlenmesi, saçın taranmaması gibi ameliyat sonrasında uymanız gereken birçok talimat doktorunuz tarafından size özel olarak verilecektir. Ayrıca stresin saç sağlığı üzerinde olumsuz etkileri olduğu için can sıkıntısından mümkün olduğunca uzak durmanız da bu süreyi kısaltmakta etkili olacaktır. Belirli bir süre geçtikten sonra ise yeni saçınızı hiç bir sıkıntı olmaksızın güvenle kullanabilirsiniz.

 

Saç Ekimi bizim için doğru bir Saç Tasarımı ile Sanat’ın birleşimi anlamına gelmektedir. Biz aslında Saç Ekimi değil, Saç Tasarımı ile Sanat’ı buluşturarak, ortaya bir Sanat Eseri çıkarmayı hedefliyoruz.
BENZER YAZILAR
Showing 12 comments
 • Cemil maral
  Cevapla

  Ben de kardeşim burda saç ekimi yaptırdığı için ondan destek alarak saç ektirmeye karar verdim. Ondaki bu saç dökülmelerini gördüğümde biraz korkmuştuk ama şimdi gayet güzel bir görüntüye sahip. Darısı bana.

  • Hair Neva
   Cevapla

   Memnun kalmanıza çok sevindik. Her zaman bekleriz. Sevgilerle.

 • Burak Dokuyucu
  Cevapla

  Saç ekimi yaptırdıktan sonra normal günlük hayata hemen dönülebilir mi?

  • Hair Neva
   Cevapla

   Ekim yapılırken seçilen özel tekniğin iş hayatına erken dönmede oldukça katkıları olabilir.FUE destekli saç ekim operasyonunu lokal anestezi altında yapıldığı için herhangi bir acı, sızı ya da gerilme hissedilmez ve ertesi günden itibaren bazı dikkatli olunması gereken konular haricinde günlük işlerinizi hiçbir sorun yaşamadan yapabilirsiniz. İyi günler dileriz.

 • Seyit alp
  Cevapla

  merhaba üniversite 1 öğrencisiyim saçımın belli bi kısmı döküldü ve dökülmeye devam ediyor ailemizde genetik bi sorun çok geç olmadan ektirmelimiyim ? yada ektirdiğim zaman ekilen saçlar yeniden genetiğime bağlı olarak dökülürmü sorularımı cevaplarsanız çok minnettar kalırım.

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Merhabalar. 21 yaşından itibaren saç ekimi yaptırabilirsiniz. Saç dökülmesi 40lı yaşlara kadar hızla devam eder sonrasında yavaşlar. Bu süre içerisinde dökülme derecesi önemlidir. Ekilen saçlar dökülmez ve PRP, mezoterapi tedavileriyle var olan saçlarınızın dökülmesi engellenebilir. İyi günler dileriz.

 • Guven
  Cevapla

  Merhaba size bir sorum olacakti ben sac ektirdim aradan simdi 9 ay gecti saclarim cok iyi uzadilar bayada sık dí ama bu son iki aydir birden bile dokul meye basladilar eski halinden de za suanda dokulen saclat tekrar yeniden uzarmi acaba .saygilarimla

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Ekilen saçlarınızın kendini toparlaması ve son halini alması için 1 yıl geçmesi gerekmektedir. İyi günler dileriz.

 • Ankarali
  Cevapla

  Saclarimi sizde yaptrdim gayet guzel oldu.. 8 ay oldu nerdeyse.. Ekim yapilan bolgede sacimi tarayinca dokulen teller oluyor, daha once olmuyodu! Bu normalmi yerinden cikio mu tekrar?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Merhabalar. Ekilen saçların son şeklini alması 1 seneyi bulacaktır. Bu süre içerisinde var olan saçlarınız da dökülmeye devam edebilir. İstediğiniz zaman kontrol için randevu alarak gelebilirsiniz. İyi günler dileriz.

 • mehmet
  Cevapla

  Saç ekimi yapılmasından sonra saçların ilerki yıllarda tökülmeler tekrar başlayabilir mi ? Birde ücretler hakkında ve tedavi süreci (yıl,gün, ay) nekadardır?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Merhabalar. Ekilen saçlar ileri zamanlarda tekrar dökülmezler, var olan saçlarınız dökülmeye devam edebilir. Randevu ve detaylı bilgilendirme için 05325010355 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. İyi günler dilerim.

Yorumlar

Ücretsiz Bilgi Alın

Bilgilerinizi Bırakın, Biz Sizi Arayalım…