fbpx

DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implant) tekniği ile yapılan saç ekiminin en önemli özelliği dikiş, iz ve kesi gerektirmemesidir. Bu tekniğin amacı başın arka kısmından ekilmek üzere alınan greftlerin dışarıda bulunduğu süreyi en aza indirgeyerek daha sağlıklı ve güçlü olmalarını sağlamaktır.

Donör bölgeden ekilmek için alınan saç kökleri / greftler için, saçların ekileceği bölgelere herhangi bir delik açılmaz ve saç kökleri kullanılan özel uçlar ile direkt olarak ekilir.

Ekim yapılacak bölgeye delik açılmıyor oluşu, ekilebilecek kök sayısını da oldukça çoğaltmakta ve daha yoğun ekim yapılabilmesine olanak sağlamaktadır. Bu teknik klasik FUE tekniğine gore daha zahmetli ve uzun sürmekte, öte yandan kesi olmadığı için iyileşme sürecinin de daha hızlı olmasını sağlamaktadır.

Bu yöntem ile yapılan Saç Ekimi nin en önemli özelliği, ekilmek üzere alınan Greft’lerin dışarıda bulunduğu süreyi en aza indirgeyerek daha sağlıklı ve güçlü olmalarını sağlamaktır. Saçların ekileceği bölgelere herhangi bir delik açılmaz ve saç kökleri özel uçlarla direkt olarak saç derinize ağrısız ve acısız olarak yerleştirilir.

DHI Tekniği ile Saç Ekimi

DHI tekniği başta Türkiye olmak üzere dünyada sadece birkaç saç ekim merkezinde uygulanabilen FUE tekniği ile saç ekiminin yeni ve çok özel tekniklerinden birisidir.

DHI Saç Ekimi Tekniği Nasıl Uygulanır?

Standart FUE tekniği ile saç ekimi işleminde greftler / foliküler üniteler (saç kökleri) hep birlikte sınıflandırılır. Alınan greftler sonra cerrah tarafından ekilmeden önce özel bir iyileştirme sürecinden geçirilir ve ekim için hazır hale getirilen greftler açılan kanal ya da kesilerin içine yerleştirilir.

DHI tekniği ise ekim işleminin tek tek olarak yapıldığı bir teknik olarak tarif edilebilir. Şerit kesim tekniğinin aksine, DHI tekniğinde kesi yapılmaz. Çok ince bir iğne aracılığı ile saçın doğal çıkış açısına uygun bir şekilde tek tek yuvarlak doğal kanallar oluşturarak saç ekimi işlemi yapılır. Özel iğneler sayesinde daha sık aralıklarla greftler ardı ardına istenilen sıklıkta yerleştirilebilir.

DHI tekniği ile saç ekim işleminin avantajları

Bu tekniğin başlıca avantajı sağladığı yoğunluktur. Sağladığı yoğunluk santimetre kare başına 40 – 60 greft olmak üzere şerit / yanal kesi tekniğinin iki katı kadardır. Bu yoğunluk dökülen bölgede müthiş bir kaplama imkanı sunar.

Saç ekimi yapılacak alanı, saçın doğal büyüme açısına bağlı olarak değişik açılarda saç ekimi imkanı sunan, özellikle saç çizgisi gibi hassa bölgelere uygulandığında daha doğal bir görünüm ile birlikte çok daha başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlar.

DHI saç ekimi tekniğinde kullanılan ince uçlu iğneler sayesinde herhangi bir yara izi oluşma riskini en düşük orana indirir.

Teker teker uygulanması gereken çok hassas bir teknik olduğu için bu tekniğin kullanıldığı saç ekim merkezlerinde alanında uzman ve son derece başarılı bir ekip görev alır.

DHI tekniği ile saç ekim işleminde yapılan saç tasarımı en doğal ve en başarılı sonuçlara ulaşır. Doğal saça en yakın, yara izi riski düşük, saç yoğunluğu daha sık, özel iğneler sayesinde iyileşme hızı yüksek, en yeni saç ekim tekniğidir.

184 Yorum. Yeni Yorum

 • Merhaba dhi ile ensemdeki ince saçlarımın alınarak şakaklara ektirmek istiyorum ekim için alınan bölge de tekrar saç uzanmıyor değil mi

  Cevapla
 • birset sormak istiyorum

  Cevapla
  • Fatih bey 05325219364 numarasından bizle iletişime geçebilirsiniz, sorularınızı memnuniyetle cevaplandırırız.

   Cevapla
 • Merhaba,
  Kadinlar icin seyrelen sac bolgelerine, tras islemi olmadan sac ekimi yapilabiliniyor mu?

  Cevapla
  • Mine hanım merhaba, evet dhi tekniğiyle traş edilmeden ekim yapıyoruz. Daha detaylı bilgi için 05325219364 numarasından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

   Cevapla
 • Abdulkadir Aişan
  Eylül 19, 2018 11:24 pm

  Şanlıurfa’dan geleceğim,kaç gün kalmam gerekiyor. En pratik iletişim ve ulaşım nasıl olacak. Yanımda refakatçı olmasına gerek varm?Operasiyodan sonra takip devam ediyor mu?Fiyatlar uygunluğu hakkında. Vereceğiniz cehalet için teşekkürler.

  Cevapla
 • Tek kök fiyatı nedir örneğin 2000 greft benım seyrek saçlarımın sıkılaşmasına yeterli bir sayı,maliyeti ne kadar olur ?

  Cevapla
  • Onur bey, 0532 5219364 Numaralı telefon/whatsapp hattımızdan bize direkt ulaşabilirsiniz. Fotoğraflarınız gönderin değerlendirip bilgilendirme yapalım

   Cevapla
 • Halil erdogan
  Temmuz 22, 2018 8:35 pm

  Mevcut saçlar kesilmeden DHI yöntemi kullanılabiliyormu

  Cevapla
 • İbrahim Sarp
  Ocak 26, 2018 2:15 pm

  İster DHI ister FUE iki ekimde de hep iyi ve doğru bilgiler aldım, ekim için görüşmem profesyonelceydi. referanslarınız ve Dr’unuz başarılı ve kaliteli. Martta sizinleyim HairNeva

  Cevapla
 • Iyi gunler . Daha once 1 sene arayla 2 kere fue teknigi ile ekim yaptirdim . Ustunden 3 sene gecti . Sonuctan memnun kalmadigim icin surekli saclarimi sifir numara kesiyorum . On sac cizgisi kisa kullanim icin duzeltilebilir mi ?

  Cevapla
 • Neden klinik ortamı resimleri yok nasıl bi klinik ortamı hijyen durumu vs ameliyathane ortamımı beni ikna edebilirmisiniz ?

  Cevapla
 • İrfan çakır
  Aralık 1, 2017 9:30 am

  22 yaşındayım ve saçımın ön kısmında seyreklik baya arttı sac cizgim hala var ama tepeye kadar olmasada bi seyreklik var güneş ışıgında çok belli oluyor bu yöntem ile ekim yapıldıgında mevcut saçlara zarar verilir. Mi ve bu hala bulunan saçlarımın dökülmesi durdurulabilir mi ekilenler dökülmez diye biliyorum

  Cevapla
 • Mrb. Saç ekimi yaptırdım daha önce. Prp fue tekniği ile. Bu yüzden donor bölgede greft alınabilecek kadar saç kökü yok. Göğüs kılları daha sık görünüm için kullanılabilir mı. Yani dhi yönteminde göğüs kulları kullanılabilir mi

  Cevapla
 • Merhaba,

  Tam olarak dökülmemiş, ancak ön bölgede dökülme sonucu saç çizgisinin 1-2 cm geriye ilerlediği, devamında başın üst bölgesinde seyrelme olan bir durumda, Perkutan ve DHI teknikleri birlikte kullanılarak hem doğal ön çizgi, hem de üst bölgede sık görünüm sağlanabilir mi? Başka bir deyişle, ön çizgi ve yakın bölgesinde Perkutan tekniği; doğal saçların seyreldiği ve sıklaştırma uygulanacak üst bölgede ise DHI tekniği kullanılarak, kombin uygulama yapılabilir mi?

  Cevapla
 • Merhabalar,
  Belirli bir alanda tamamen dökülmemiş ancak genel olarak seyrelmiş saçın dhi tekniğiyle mevcut saçların aralarına uygulama yapılarak seyrekliği giderilebilirmi.
  Teşekkürler.

  Cevapla
  • Merhabalar Fırat Bey.
   Evet DHI tekniği ile seyrelmiş saç aralarına saç ekimi yapılır. Bu teknik tam olarak dökülmemiş alanlarda ekim yapmak için çok daha iyi bir seçimdir. Sizi muayene için kliniğimize bekleriz. Randevu için 05325219364 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.

   Cevapla
 • merhaba. dhi ile fit farki nedir?

  Cevapla
 • Hatice gunlemenc
  Şubat 16, 2017 9:03 am

  Oğlum 18 yaşında saç dökülme problemi var saçlarını kestirmeden Ekim yaptırmak istiyoruz bilgi almak için aramanizida bekliyorum

  Cevapla
 • Tepe bölgesinde saçım var ama seyreklik olduğunu düşünüyorum bu teknikle cm2 başına daha çok ekim yapılabileceğini söylemişsiniz diğer tekniklerle var olan saçlarımın zarar görebileceği söylendi yani ekilecek tepe bölgemdeki saçların bu tekniklkle zarar görmeyeceğini söylüyor musunuz ?

  Cevapla
 • Ayşe Yağmur Başaran
  Kasım 24, 2016 2:38 pm

  güzel ve faydalı bir yazı olmuş elinize sağlık

  Cevapla
 • Merhaba,
  Ekimlerinizde implanter pen mi kullanıyorsunuz? yoksa iğne ile kanal mı açıyorsunuz?
  cm2 ye maksimum kaç greft ekimi yapabiliyorsunuz? Veya cm2 ye kaç greft ekimi yapmak gür görünüm için yeterlidir. Teşekkürler

  Cevapla
  • Dhi saç ekimi tekniğinde implanter pen kalemi ile ekim yapıyoruz. Fakat micro fue tekniği ile yapılan ekimlerde slitlerle kanal açıp sonrasında alınan greftler ekiliyor. Cm2’ye ekilen maksimum greft sayısı kişiden kişiye göre değişebiliyor. Bunda ense bölgesinden alınan greftlerin yoğunluğu, kalınlığı gibi etkenler önemlidir. İyi günler dileriz.

   Cevapla
 • Dhi sac ekimi 2 seans olursa fiyatlandirma nasil oluyor? Yani iki seans icin ayri parami odenecek

  Cevapla
 • Dhi sakal ekiminde yüzdeki yaralar kaç günde iyileşir ?

  Cevapla
 • Merhaba, benim ön tarafta saclar dokulmuş tek seyans en fazla ne kadar ücret ödenir ayrica tam ortada hala sac dokulmesi devam ediyor dökulmeyi durdurmanin bir yontemi var mi

  Cevapla
 • iyi çalışmalar benim sorum arkadaşlarımdan saç ektirenler oldu hangi yöntemle ektirdikleri konusunda emin değilim fakat bazılarının saçları doğal değilde yapma bebeklerin saçları gibi iğne iğne gözüküyor bu durum olma olasılığı nedir

  Cevapla
 • merhabalar dhı yontemı sakal ekımınde saçların 0 a kestirilmesi gerekiyormu ? iyi günler

  Cevapla
 • Konuştuğum birçok saç ekim kliniği bu yöntemde açı vermenin çok zor olduğunu bundan dolayı doğal olmayacağını söylüyor. Kime nasıl inanacaz ?

  Cevapla
 • iyi günler benim merak ettim konu mevcut saç dökülmesini engeleyebiliyor musunuz,ayrıca ense bölgesinden alacağınız saç kökleri yeterli yada sağlıklı değilse nasıl bi yol izliyorsunuz şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
 • İyi günler,sitenizden bugün haberim oldu,bu teknikle iyileşme sürecinin kısa olması çok iyi,fakat bazı cevaplarınız da uygulanacak tekniğe doktor ve siz ortak karar veriyorsunuz demişsiniz,örneğin ben bu teknik için size başvursam inceleme sonucu başka bir tekniğe karar verilme zorunluluğu olurmu yani dhi ile değil fue ile yapabiliriz gibi bir sonuç çıkarmı ?,ayrıca genelde herkesin merak ettiği greft başı ücretmi uygulanıyor eğer uygulanıyorsa dhı ile fue arasında greft başı ücretde çok büyük fark varmıdır? saygılarımla

  Cevapla
 • Barış Özer
  Haziran 1, 2016 6:50 pm

  Merhabalar,

  Ben daha önceden farkli bir yerde saç ekimi yaptirmistim yaklaşık 5 sene kadar önce ancak hiç memnun kalmadım tekrar yaptırmak istiyorum ama saçlarım hem çok seyrek hem ince telli ve açık renk acaba tekrar yaptırmamım faydası olur mu ve donör sayısı da sanırım çok az çıkar farklı bir alternatif olabilir mi donör olarak.
  Saygilarimla

  Cevapla
  • Özellikle revizyon operasyonlarında öncesinde uzmanımızla görüşmeniz sizin için çok daha sağlıklı olucaktır. Şuanki saç durumunuz ve alternatif yolları muayene sırasında görebiliriz. İyi günler dileriz.

   Cevapla
 • kullanılan aletlerin sterilizasyonu bulaşıcı ölümcül hastalıklara karşı nasıl yapılıyor.bence en önemli konu bu…ne ekilecek saçın sıklığı ne de parası …bunlar çok ta önemli değil…aletlerin temizliği konusundan bahseden bir saç ekim merkezine rastlamadım..tuhaf şey…siz ne yapıyorsunuz ….bu konuda..aletlerin temizliğini garanti eden bir ekim merkezine 2-3 katı para vermeye razıyım….

  Cevapla
  • Operasyonlarımızı Fulya Acıbadem hastanesinde yapmaktayız. Her ameliyat sonrasında olduğu gibi kullanılan aletler hastanenin sterilizasyon bölümünde sterile edilmektedir. Bu konuda şüphe duymayınız.

   Cevapla
 • Ben feysbook ta gördüğüm bir reklam aracılığile bir hastaneden ön görüşme randevusunu aldım gittim görüştüm herhangi bir muayene yapılmadı sadece kan tahlillerin yapıldı bir hafta bekledim aramadılar kendım Aradım bana tahlil sonuçların iyi çıkmış denildi ama ben Tereddütlüyüm sizi reklamınızıda görünce oradan dahada soğudum kararsızım bu iyileşme Süreci benim için çok önemli sizinlede Görüşmek isterim

  Cevapla
 • merhaba,
  operasyon yaptığınız bölgelere ait yakın çekim fotoğraf var mı ? ekim sonrası ilgili alanda iğne izine benzer iz kalma ihtimali var mı ? konu hakkında bizi aydınlatırmısınız.
  syg

  Cevapla
 • Nihat ÖZGÜR
  Mayıs 20, 2016 2:09 pm

  Merhaba.Fotoğraf gönderirsem tahmini bir fiyatlandırma yaparmısınız?

  Cevapla
  • Merhaba. Evet fotoğraf göndererek saç durumunuz hakkında bir değerlendirme isteyebilirsiniz. Fakat en doğru ve sağlıklı olanı muayene olmanızdır. Muayenelerimizde özel kameralarla bütün saçlarınızın ve saç derinizin durumunu detaylı bir şekilde inceleme şansı yakalamaktayız. İyi günler dileriz.

   Cevapla
 • MRB BEN 2 DEFA EKTİRDİM 2. SİNDE PEK BEKLEDİĞİM GİBİ OLMADI ÜÇÜNCÜSÜNÜ EKTİRTEBİLİRMİYİM

  Cevapla
 • Merhaba, saclarim sadece yanlarda biraz dokuldu. baska hic bir eksigim yok. sayet sac ekimi yapara, ortalama kac liraye mal olur ?

  Cevapla
 • bir kere fue ile sac ektirdim. Bu yöntemle sıkılaştırma yapabilirmiyim

  Cevapla
 • Ben bi kere ekim yaptırdım ve sıklaştırmak istiyorum göğüs ve sakaldan kök alımı mümkün olmuyor mu?

  Cevapla
  • Göğüs ve sakal donör alan olarak kullanılabilir. Fakat ense bölgesindeki saç kökleri DHT hormonuna karşı dayanıklı olduğu için daha sonra kesinlikle dökülmez. Başka alanlar donör olarak kullanıldığında sağlıklı olması konusunda aynı olmayacaktır. İyi günler dileriz.

   Cevapla
 • Merhabalar.Operasyonun basarısız olma imkanı var mı ekim sonrası köklerin tutunamaması ve sacların cıkmama riski?

  Cevapla
 • Recep Başkoyun
  Mart 23, 2016 4:23 pm

  Merhaba. Ben DHI tekniğiyle saç ekimi yaptırmak istiyorum ama en fazla 4 gün içerisinde gelip geri dönmem gerekiyor, böyle birşey yapmak istersem. Bu süre içerisinde işlemi yaptırmam mümkün mü?

  Cevapla
  • Merhabalar. DHI (Direct Hair Implantation) tekniğinde tek seansta 1500 ile 2000 greft arasında ekim yapılabilmektedir. 2 seans ekime ihtiyacınız olduğunda üstüste 2 gün operasyon yapılır. 4 gün içerisinde 2 seans işlem ve yıkama işleminiz yapılarak geri dönmenizde bir sakınca olmayacaktır. İyi günler dileriz.

   Cevapla
 • Merhaba, ekim öncesi muayene, yöntem keşfi ücretli mi?

  Cevapla
  • Merhabalar. Muayenelerimiz kliniğimizde ve ücretsiz yapılmaktadır. Saç ekimi uzmanlarımız bilgisayar destekli saç analiz yaparak saç ekimiyle ilgili bütün sorularınızı cevaplayacaktır. İyi günler dileriz.

   Cevapla
 • Muhammed Gökçepınar
  Mart 17, 2016 3:11 pm

  Merhaba,
  öncelikle benim dikkatimi çeken yeni teknikler konusudur.

  DHI yöntemi ile FUE yöntemi ile uygulanan farklılık ortada illaki bunun fiyata bir yansıması olacaktır.

  merak ettiğim arasındaki ücret çok yüksek mi ? bununla ilgili bir dönüş yapabilirmisiniz….

  İyi Çalışmalar Dilerim

  Cevapla
  • Merhabalar. Teknikler arasında fiyat farkları var tabi ama bu yine sizin ihtiyacınız olan greft sayısına göre değişmektedir. Arada net olarak verilebilecek bir fiyat farkı yoktur. Teşekkür ederiz. İyi günler…

   Cevapla
 • Bu artık kellikten de öte birşey.Defalarca kandırıldık,sömürüldük.Bu tekniğin çıkmasına cok sevindim.Şimdi gerçekten tüm samimiyetinizle soruma cevap vermenizi istiyorum.İnsanlara vaat ettiklerinizi garantileyebiliyor musunuz?
  Ortalama bir el büyüklüğü kadar alanı normal yogunlukla kapatabiliyor musunuz?

  Cevapla
  • Evet kesinlikle garantileyebiliyoruz. Eğer donör alanınızdan yeterli sayıda greft alımı yapılabiliyorsa açık alan rahatlıkla kapatılabilir. İsterseniz müsait bir zamanınızda sizi kliniğimize muayene için bekleriz. İyi günler…

   Cevapla
 • Merhabalar. Geniş alınlıyım ve saçlar dökülünce alnım yatay ve dikey olarak daha da genişledi. DHI ile şakak saç ekimi yapılabiliyor mu ? Başarı oranı nedir ? Neredeyse tamamen geriye dönük olması gereken şakak saç yönü bu yöntemle sağlanabiliyor mu ?

  Cevapla
 • Merhabalar istanbul dışındayım haziran gibi ancak istanbula gelebilirim ve 3 hafta içerisinde işlerim dolayısıyla geri dönmek zorundayım.Şimdi sorum şu muayeneyi fotoğraf üzerinden gerçekleştirip ekim için randevu alma şansımız var mı?

  Cevapla
  • Saç ekim uzmanımızla görüşerek fotoğraf üzerinden muayene gerçekleştirebilir, randevu alabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için kliniğimizi (0532 521 93 64) aramanızı öneririz. İyi günler dileriz.

   Cevapla
 • Turgut Amaçlı
  Ocak 22, 2016 2:45 pm

  Kola gelsin ben dhi tekniğiyle saç ektirmek istiyorum ama saçlarımı kestirmek istemiyorum. Fakat saç alınacak bölgelerde mecburen kesim yapıyorsunuz sanırım. öyle mi?

  Cevapla
 • İyi günler ben bu dhi yöntemini çok beğendim. Peki 2 seans gerektiğinde üstüste 2 gün operasyona girmek zorlamaz mı insan vücudunu?

  Cevapla
  • Yapılan işlem ekim yapılacak hastalarımız için oldukça kolay ve konforludur. İşlem sırasında kullanılan yöntemler ve anestezi işlemleri de vücudu zorlamayacak şekilde düzenlenir. Daha detaylı bilgileri kliniğimizde uzmanımız tarafından alabilirsiniz. Sevgilerle.

   Cevapla
 • Fuat karacan
  Ocak 15, 2016 11:11 am

  Merhabalar. Ben daha önce 23 yaşındayken yurt dışında fut yöntemiyle saç ekimi yaptırdım ama şuan 37 yaşındayım ve tekrardan bu teknikle saç ektirmek istiyorum. Bir sorun olur mu?

  Cevapla
  • Eğer donör bölgeden ekim yapılması gereken alana yetecek kadar greft alımı yapılabilirse bir sorun olmayacaktır. Daha net bir sonuç için uzmanımızın sizi kliniğimizde muayene etmesi gerekir. Sağlıklı günler dileriz.

   Cevapla
 • Selahattin Dümenkaya
  Ocak 14, 2016 8:04 pm

  Ben DHI tekniği ile saç ektirmek istiyorum fakat ikinci seansa sarkmasını istemiyorum bu işlemin. Üst üste 2 gün aynı işlem kulağa çok yorucu geliyor.

  Cevapla
  • 2. seans sizin kaç greft ekime ihtiyacınız olduğuna ve donör alandan ne kadar alım yapılabileceğine bağlıdır. Uzmanımız size kliniğimizde 2. seansa ihtiyacınız olup olmadığıyla ve tarihiyle ilgili daha detaylı bilgi verebilecektir. Sağlıklı günler dileriz.

   Cevapla
 • salami tuncel
  Ocak 14, 2016 10:59 am

  İyi günler. Ben dhi işleminin 1 seansı ne kadar saat sürüyor merak ediyorum.

  Cevapla
 • kemal tarcan
  Ocak 13, 2016 12:15 pm

  Merhaba.Saçları nasıl dışarda en az şekilde tutuyorsunuz?

  Cevapla
  • DHI (Direct Hair Implant) tekniğiyle donör bölgeden alınan greftler ekim alanında kanal açılmadan özel bir kalem aracılığıyla direk olarak ekilir. Böylece greftlerin dışarıda en az süre tutlması sağlanmış olur. Sağlıklı günler dileriz.

   Cevapla
 • Günay doğukan
  Ocak 13, 2016 11:18 am

  Kolay gelsin ben bu saç ekim tekniğiyle saç ektirmeyi düşünüyorum ama kaç grefte kadar tek seansta bu işlemi bitirebiliriz?

  Cevapla
  • DHI (direct Hair Implant) saç ekim tekniğiyle bir seansta 1500 grefte kadar saç ekimi yapılabilmektedir. Daha fazla sayıda greft ekimi için 2. seansa ihtiyaç vardır. Uzmanımız kaç grefte ihtiyacınız olduğu konusunda kliniğimizde size yardımcı olacaktır. Sevgilerle.

   Cevapla
 • eyüp taşpınar
  Ocak 11, 2016 12:54 pm

  Ben bu DHI tekniğiyle saç ekimi yaptırdım 2 seans ve çok memnunum. Ekip gerçekten işini biliyor. Tamamen sorunsuz bir şekilde işlem gerçekleştirildi evime döndüm. Eve dönerken ilk yıkama sonrasında bile bi iyileşme vardı. 2 hafta oldu ekim yaptıralı ve şuan hiç bir sorunum yok kesinlikle. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

  Cevapla
 • selim taşdelen
  Ocak 11, 2016 12:06 pm

  Bu saç ekim tekniğiyle saçlarımı sıklaştırmak istiyorum fakat sporcuyum.Bu teknikle ekim yapıldığında spora aynı şekilde ara verilmesi gerekiyor mu?

  Cevapla
 • yaman kaman
  Ocak 9, 2016 12:12 pm

  dhi ile ekilen saçlar daha çabuk mu uzar?

  Cevapla
  • DHI (Direct Hair Implant) tekniğinin ekilen saçların daha hızlı uzamasıyla bir bağlantısı yoktur. Bu teknikle saç köklerinin dışarda bulunma süresi en aza indirildiği için ekilen kökler daha sağlıklı ekilmiş olurlar. Sevgiler.

   Cevapla
 • Harun Özgün
  Ocak 7, 2016 1:20 pm

  Kolay gelsin. DHI saç ekim tekniğiyle saç ektirmek istiyorum fakat en fazla 1 hafta kadar İstanbulda kalabilirim. Saç açıklığımın çok olduğunu düşünüyorum. Bu süre yeterli olur mu?

  Cevapla
  • Kliniğimizde yapılacak olan muayene sonucunda kaç greft ekime ihtiyacınız olduğu belirlenir. Bunun sonucunda kaç seansta işlemin yapılacağı belli olur. İki seans sürecek olursa bile, bir hafta işlemin yapılmasına ve iyileşmeniz için yeterli bir süredir. Sevgilerle.

   Cevapla
 • Reha fettan
  Ocak 7, 2016 10:49 am

  dhi saç ekimi avantajı ve dezavantajı nedir?

  Cevapla
  • Direct Hair Implant (DHI) tekniği ile saçlar ekim yapılacak bölgeye kanal açılmadan özel uç ile direk ekilir. Böylece daha yoğun bir ekim yapılmasına olanak sağlanmış olunur. Bu teknik klasik Fue yöntemine göre daha zahmetli olduğu için daha uzun sürmektedir. Kesi olmadığı için de iyileşme süreci oldukça kısadır. Sevgilerle.

   Cevapla
 • Emin Doğan
  Ocak 6, 2016 6:16 pm

  Kolay gelsin ben 23 yaşındayım. En doğal görünecek şekilde saçlarımı ektirmek istiyorum. Ama daha sonradan bu ekilecek saçların dökülmesinden korkuyorum. Dökülmemesi için ne yapmam gerekir?

  Cevapla
  • Saç dökülmesi 40lı yaşlara kadar devam eder ve sonrasında yavaşlar. Saç ekimi yapılan bölgede saçlar tekrar dökülmezler fakat var olan saçların dökülmesi devam eder. Var olan saçlarınızın dökülmesini önlemek amaçlı tedavi yöntemleri uygulanabilir. Daha detaylı almak isterseniz uzmanımız kliniğimizde size yardımcı olacaktır. İyi günler dileriz.

   Cevapla
 • bu tkniği uyguladıktan ne kadar sonra saçlar ne zaman uzamaya başlıyor. saçımı uzatmak için ne kadar beklemeliyim.

  Cevapla
  • Ekilen köklerin çıkmaya başlaması için 3-4 ay gibi bir süre geçmesi gerekmektedir ve 6 ay kadar sonra uzamaya başlar. Saçların kalınlaşarak son halini alması ise ortalama 1 yıl sürer. İyi günler.

   Cevapla
 • Perkutan teknik ile DHİ tekniği arasında ne fark var. ikiside birbirine çok benziyor.

  Cevapla
  • Perkütan tekniğinde özel uçlarla kanallar açılarak greft ekimi yapılır. DHI (Direct Hair Implant) tekniğinde greftler özel bir aletle kanal açılmadan direk açık alana ekilir. İsterseniz kliniğimizde uzmanlarımızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Sevgilerle.

   Cevapla
 • Bu saç ekimi yöntemini herkes kullanıyor mu? Ayrıca bu ekimin maliyeti diğer tekniklere göre farklı mı?

  Cevapla
 • İbrahim Açıkgöz
  Ocak 4, 2016 10:14 pm

  DHI tekniğinin kullanımı çok yaygın mı saç ekimi yaptıracagım fakat çok kararsızım. bir sakıncası olur mu

  Cevapla
  • Özellikle bu tekniği tercih eden hastalar var. Kullanımında herhangi bir sakınca yok. İsterseniz kliniğimizde uzmanımızla birlikte muayene sonucunda sizin için hangi tekniğin uygun olduğunu kararlaştırabilirsiniz. Sevgilerle.

   Cevapla
 • bu tekniği uyguladıktan sonra badem yağı sarımsak yağı ile saçları güçlendirmek doğru mu yoksa sizler özel bakım ürünleri öneriyor musunuz?

  Cevapla
 • bu işlemi yapmak ağrı veriyor mu ayrıca ekim sonrası herhangi bir problemle karşılaşır myıız_

  Cevapla
  • İşlem sırasında lokal anestezi uygulanmaktadır. O yüzden operasyon boyunca ağrı veya sızı hissetmezsiniz. Operasyon sonrasında da ağrı veya sızı gözlenmemektedir. Sağlıklı günler dileriz.

   Cevapla
 • saç ekimi sonrası saçlaar ne kadar sürede uzar. normal uzama hızı yavaşlar mı. bu teknikle saç daha mı hızlı uzar.

  Cevapla
  • Ekilen köklerinin derinin altından çıkması için yaklaşık 3 ila 4 aylık bir süre gerekir. Görünümünüzde bir fark oluşabilmesi ve yeni ekilen saçların çıkması için en az 6 ila 8 aylık bir sürenin geçmesine ihtiyaç vardır. Ekim tekniğinin saç uzama hızında bir etkisi yoktur. Sevgiler.

   Cevapla
 • Mursel Çıta
  Ocak 2, 2016 4:37 pm

  Saç ekimi olarak en başarılı yöntem hangisi. bu yöntem saç ekiminde en kalitelisi mi ?

  Cevapla
  • DHI saç ekimi Fue yönteminin bir alt başlığıdır. Saç ekim tekniği seçilirken sizin donör bölgenizin yeterliliği ve özel istekleriniz gibi faktörler değerlendirilerek karar veriliyor. Daha detaylı bilgilendirme için kliniğimize bekleriz. Sevgilerle

   Cevapla
 • saçlarımı uzatmak için kullandığım bir ilaç saçlarımı döktü o bölgelere saç ekimi yapılabilir mi?

  Cevapla
  • Bu doktorumuza danışmanızı ve detaylı bilgi almanızı öneririz. Kullandığınız ilaçlarla ilgili bir sıkıntı yoksa saç ekimi yapılmasında bir sorun olmayacaktır. Sağlıklı günler.

   Cevapla
 • Hilal Fıstık
  Ocak 2, 2016 4:33 pm

  Saçlarımı çok sıkı bağladığım için çok fazla saçım döküldü. şimdi kısa kestirdim ama çok seyrek görünüyor kazıtmadan saç ekimi yapabilir misiniz

  Cevapla
  • Ekim için donör bölgeden yeterli greft alınabilirse, saçınızı kazıtmaya gerek kalmadan bu teknikle ekim işlemi yapılabilmektedir. Daha detaylı bilgilendirme için kliniğimize bekleriz.

   Cevapla
 • Mehmet Karga
  Ocak 2, 2016 4:28 pm

  ben bu teknikle kas ektirmek istiyorum. hastalık sonrası kaslarim baya dokuldu bunu yapmak mumkunmudur.

  Cevapla
 • saçlarımın tepesinde boşluk var ve mankenlik yapıyorum sizce saçımı hızlıca bu teknik ile halledebilir miyim. birde saçlarımı kesmek istemiyorum, çok kötü görünmesinden korkuyorum. yaptıranlar oluyor mu?

  Cevapla
  • Bu teknik ile saç ekilen bölgedeki iyileşme süresi çok kısa olduğu için görüntü olarak hiç sorun yaşamazsınız. Bu teknikle saç ekimi için saçınızı kestirmenize de gerek kalmaz.Sevgilerle.

   Cevapla
 • sadece başımın arka kısmında saç var. tepeyi doldurmak istiyorum bu yöntem ile mümkünmü?

  Cevapla
  • Bunun için uzman doktorumuzun sizi muayene ederek ne kadar grefte ihtiyacınızın olduğuna ve donör bölgedeki saçların yeterli olup olmadığına bakılmalıdır. Yönteme sizin özel istekleriniz ve doktorumuzun önerileriyle karar verilmektedir. Sevgilerle.

   Cevapla
 • Hüsnü Ata
  Ocak 2, 2016 4:08 pm

  ben fue teknik ile saçımın ön kısmına ekim yaptırdım şimdi tekrar yaptırmak istiyorum bu yöntemi kullanabilir miyiz

  Cevapla
 • Süleyman Susturukçu
  Ocak 1, 2016 4:30 pm

  şimdi saçlarımı bu teknikle ektirirsem acı hissi olmıcak mı. ayrıca başimda yaralr olmıcak mı? en iyi teknik bu mudur?

  Cevapla
  • Diğer tekniklerde de olduğu gibi işlem öncesi lokal anestezi uygulandığı için acı hissi yaşamazsınız. Ekim sonrasında da ağrı ve sızı gözlemlenmemektedir.Daha detaylı bilgilendirme için sizi kliniğimize bekleriz. Sevgiler.

   Cevapla
 • Orçun Çıngırdak
  Ocak 1, 2016 4:22 pm

  Saç ekimi yöntemi neden farklı farklı. Ücretleri farklı mı?

  Cevapla
 • Ben bu saç ekimi sayesinde çok kısa sürede yeniyıla hazır oldum. Gerçekten süper bir ekiple gayet güzel bir operasyon oldu. Herkese çok teşekkür ederim.

  Cevapla
  • Sonuçtan memnun olmanıza çok sevindik. Bizi tercih ettiğiniz için biz çok teşekkür ederiz. Mutlu yıllar.

   Cevapla
 • İyi günler benim olan saçlarım biraz uzun ve saçlarımı kestirmeden seyrek alanlara ekim yaptırmak istiyorum. Mümkün müdür?

  Cevapla
  • DHI saç ekim tekniğiyle saçınızı kazıtmadan saç ekimi yaptırmak mümkündür. Detaylı bilgilendirme için istediğiniz zaman kliniğimize muayeneye bekleriz. Sevgilerle.

   Cevapla
 • kemal cüneyt
  Aralık 30, 2015 1:49 pm

  Kolay gelsin. Ben DHI tekniğiyle normal FUE arasındaki farkı merak ediyorum. Siz hangisini öneriyorsunuz?

  Cevapla
  • DHI tekniğiyle FUE tekniğinden farklı olarak 1cm2 alana daha çok sayıda greft ekimi yapılabilmektedir. Tekniğe kliniğimizde muayene sonrasında siz ve doktorumuz beraber karar vermektedir. Sevgilerle.

   Cevapla
 • Bu saç ekim tekniği uzun sürdüğü için sadece az sayıda ekim yapılacak kişilere mi uygulanıyor?

  Cevapla
  • 2000 grefte kadar ekimleri tek seansta yapabilmekteyiz fakat daha fazla sayıda greft ekimine ihtiyacı olan hastalarımızda 2 seans uyguluyoruz.Sevgilerle.

   Cevapla
 • İyi günler ben 34 yaşındayım,saçlarım çok aşırı seyrek ve saç ektirmek istiyorum. Bu teknik klasik fue tekniğinden daha ağrılı bir işlem midir?

  Cevapla
  • Diğer tekniklerde de olduğu gibi bu teknikte de ekim öncesinde lokal anestezi uygulanmaktadır. Hasta açısından son derece konforlu bir işlemdir. Ekim sonrası da genelde ağrı ve sızı oluşumu gözlenmez. İyi günler dileriz.

   Cevapla
 • Kolay gelsin. Saç ekiminden sonra özel bir beslenme düzeni gerekiyor mu?

  Cevapla
  • Saç ekiminden sonra beslenmenizle alakalı bir değişiklik yapmanıza gerek yok,eski düzeninizde devam edebilirsiniz. Sevgilerle.

   Cevapla
 • Lütfü Haber
  Aralık 18, 2015 1:06 pm

  Burdan herkese bu yöntemi tavsiye etmek istiyorum. Gerçekten çok sıkıntısız bir şekilde işlemim tamamlandı, çok kısa sürede iyileştim ve hayatıma döndüm. şimdi 1 ay oldu ve görüntümden inanılmaz memnunum.

  Cevapla
  • Saçlarınız giderek daha da güzel görünecektir. Memnun kalmanıza çok sevindik. Aklınıza takıla birşey olduğunda bize mutlaka ulaşın. Sözleriniz için de çok teşekkür ederiz. Sevgilerle.

   Cevapla
 • İyi çalışmalar.ben 35 yaşındayım ve saçlarımdaki açılmalar çok sayılmaz ama yine de eskisi kadar yoğun da değiller. Saçımı kazıtmadan bu ekim işlemini yapma da sorun çıkar mı?

  Cevapla
  • Tabi ki sorun değil. Muayene sırasında kaç grefte ihtiyaç duyduğunuz ve donör bölgenin yoğunluğu tespit edilerek seans kararlaştırılır. İstesiğiniz zaman sizi kliniğimize bekleriz. Sevgilerle.

   Cevapla
 • İyi günler ben saç ekimi yaptırmak istiyorum ama teknikler konusunda kafam biraz karıştı. En uygun teknik nasıl oluyor?

  Cevapla
  • Ekim tekniğine muayene sırasında siz ve doktorumuz tarafından ortak şekilde karar verilmektedir. Burda sizin saçınızdaki açıklıklar,donör bölgenizdeki sıklığınız ve özel tercihleriniz önemlidir. Daha detaylı bilgilendirme için istediğiniz zaman kliniğimize bekleriz. Sevgilerle.

   Cevapla
 • Süleyman Marla
  Aralık 17, 2015 1:47 pm

  Ben 21 yaşındayım ve saçlarım çok seyrek. Saç ektirdikten sonra ileriki zamanlarda ekilen saçlarda dökülmeye başlar mı?

  Cevapla
  • Saç dökülmesi ortalama 40 yaşına kadar devam eder ve sonrasında yavaşlar. Ensedeki saçlar kalıcılık özelliği taşır.Saç ekiminde en büyük avantajlardan biri de ekilen saçların ömür boyu canlı kalabilmesidir. O yüzden ekilen saçlarınızda ileride tekrardan dökülme sorunu yaşamazsınız.

   Cevapla
 • DHI tekniği ile yapılan ekimde iyileşme süresi kaç gün oluyor?

  Cevapla
  • DHI (Direct Hair Implant) tekniğiyle ekim yapılan bölgenin iyileşmesi ortalama 2 gündür. İyi günler dileriz.

   Cevapla
 • mehmet ersinoğlu
  Aralık 17, 2015 1:26 pm

  Ben saç ekimi yaptırmak istiyorum ama olabildiğince yoğun bir görünüme sahip olmak istiyorum. En iyi teknik bu mudur bunun için?

  Cevapla
  • Saç ekim yöntemine sizin muayenenizden sonra ortaya çıkacak veriler doğrultusunda sizinle beraber karar verilmektedir. Donör bölgenizin ne kadar yoğun olduğu,sizin ne kadar grefte ihtiyacınız olduğuyla en iyi seçenek belirlenir. İstediğiniz zaman kliniğimize uğrayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Sevgilerle.

   Cevapla
 • Mahmut Varsan
  Aralık 17, 2015 1:15 pm

  Bu ekim tekniğinin fiyatında herhangi bir değişiklik var mı?

  Cevapla
  • Ekim sonrası fiyatlandırma yapılırken bazı kriterler vardır.Bunlardan ilki kök sayısıdır. Donör alandan alınacak kök sayısı fiyatlandırmayı doğrudan etkiler.İşlemin yapıldığı hastane şartları, ekim esnasında uygulanacak teknik ve ekstra tedaviler de maliyet hesaplamasında önemli rol oynar.

   Cevapla
 • Bu teknikle yapılan ekimlerde ekim sonrası bakım diğerleriyle aynı mı?

  Cevapla
 • Akif Yıldırım
  Aralık 16, 2015 12:06 pm

  Ben bu yöntemle saç ektirdim inanılmaz memnun kaldım. Ekim öncesi de ekim sonrası da herşeyimle çok ilgilenildi.Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

  Cevapla
 • Bu ekimi yaptırdıktan sonra herhangi bir ilaç kullanmak gerekir mi?

  Cevapla
  • Kullanılması gereken bazı ilaçlar var: Bunlar ödem giderici,saçların sağlıklı gelişmesi için kullanılan ilaçlar ve ihtiyaç durumunda kullanılması gereken ağrı kesicilerdir. Sağlıklı günler dileriz.

   Cevapla
 • İşlem sırasında diğer fue yöntemine göre daha çok veya az acı söz konusu mu?

  Cevapla
  • Ekim öncesi işlemde diğer tekniklerde de olduğu gibi lokal anestezi uygulandığı için ,siz televizyon izleyip kahvenizi yudumlarken ,bir yandan da işleminiz gerçekleştirilir. Hasta açısından son derece konforlu bir işlemdir.Ekim sonrası da genelde ağrı ve sızı oluşumu gözlenmez.

   Cevapla
 • tahir coşkun
  Aralık 12, 2015 3:11 pm

  Bu teknik normal fue tekniğine göre ne kadar uzun sürüyor?

  Cevapla
  • Bu teknikle 2000 grefte kadar ekim işlemini tek seansta yapabiliyoruz. Daha fazla sayıda greft ekimi yapılacaksa bunun için ayrı bir seans gerekebilir. Bunun için daha detaylı bilgiyi doktorunuzdan muayene sonucunda alabilirsiniz. Sevgilerle.

   Cevapla
 • mahmut tezcan
  Aralık 12, 2015 3:06 pm

  Benim merak ettiğim şey bu teknikle ekimi sadece az sayıda saç ekeceğiniz hastalar için mi kullanıyorsunuz?

  Cevapla
  • Ekimde kullanılacak teknik, hastamız ve doktorumuz tarafından muayene sırasında beraber karar verilmektedir. Sizin için en uygun seçenekleri muayene sırasında detaylı bir şekilde doktorumuzdan öğrenebilirsiniz. İyi günler dileriz.

   Cevapla
 • Gazanfer mavi
  Aralık 12, 2015 2:57 pm

  Ben bu teknikle saç ekimi yaptırdım ve çok memnun kaldım gerçekten… Daha önce saç ekimi yaptıran arkadaşım vardı ama onun iyileşme süresinden çok daha çabuk sürede iyileştim ve karşılaştırdığımda ben daha iyi sonuç aldığımı farkediyorum. Bütün emek veren herkese teşekkür ederim.

  Cevapla
 • muzaffer dönüş
  Aralık 12, 2015 2:52 pm

  Bu saç ekimi tekniğiyle saç ektirildiğinde daha çabuk yüzme sporuna dönülebilir mi?

  Cevapla
  • Bu teknikle yapılan saaç ekimi işemi sonrasında da ameliyattan sonraki ilk bir hafta spora ara vermek gerekir. Sevgilerle.

   Cevapla
 • muammer sapanca
  Aralık 11, 2015 12:44 pm

  Ben tek seansta bu işlemi yaşadım geçenlerde. Gayet başarılı bir operasyon geçirdim. Ben ne kadar çabuk iyileşiliyor denilse de bir süre yara görünür diye düşünüyordum ama tahminimden de kısa bir süre içinde iyileştim.

  Cevapla
 • Ben saç ekimi yaptırmak istiyorum fakat bu ekilen saçların tekrar dökülmesinden korkuyorum. Bu teknikle yapılan saçlar dökülüyor mu?

  Cevapla
  • Ensedeki saçlar kalıcılık özelliği taşır.Saç ekiminde en büyük avantajlardan biri de ekilen saçların ömür boyu canlı kalabilmesidir.Bunların dışında hatırda kalması gereken bir süreç vardır ki bu da şok dökülme dönemidir. Saç ekiminden yaklaşık olarak üç hafta sonra ekilen saçların %60’I dökülür.Bu dönem doğal ve geçici bir dönemdir. Sevgilerle.

   Cevapla
 • Gazanfer Konak
  Aralık 11, 2015 12:32 pm

  Ben bu yöntemle saçların kazıtılmasına gerke yok diye biliyorum. Doğru mu?

  Cevapla
  • Evet Direct Hair Implant tekniği ile saçlarınızı kazıtmaya gerek kalmadan ekim işlemini gerçekleştirme imkanı vardır. İyi günler.

   Cevapla
 • Benim abim burda saç ekimi yaptırdı 2 ay önce. Birkaç günlüğüne gitti sadece ve geldiğinde ekim bölgesi çoktan iyileşmişti. Ben de kısmetse yaptırıcam.

  Cevapla
  • Sonuçlardan memnun kalmanıza sevindik. Tabi ki sizi de ilk fırsatta kliniğimize muayene için bekleriz. Seviglerle.

   Cevapla
 • Daha uzun sürüyor derken,yine aynı gün içerisinde bitiyor mu ekim işlemi yoksa başka bir seansa daha mı girme gerekiyor?

  Cevapla
  • Bu teknikle 2000 grefte kadar ekim işlemi tek seansta yapılmaktadır. Daha fazla greft ekimi olacaksa, bu 2. seansı gerektiriyor.

   Cevapla
 • Daha yoğun ekim yapılabilmesi cazip geldi. Bunu randevuya gelinceye kadar düşünmek isterim.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Menü