saç ekimi yöntemleri

Dhi Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implant) tekniği ile yapılan saç ekiminin en önemli özelliği dikiş, iz ve kesi gerektirmemesidir. Bu tekniğin amacı başın arka kısmından ekilmek üzere alınan greftlerin dışarıda bulunduğu süreyi en aza indirgeyerek daha sağlıklı ve güçlü olmalarını sağlamaktır.

Donör bölgeden ekilmek için alınan saç kökleri / greftler için, saçların ekileceği bölgelere herhangi bir delik açılmaz ve saç kökleri kullanılan özel uçlar ile direkt olarak ekilir.

Ekim yapılacak bölgeye delik açılmıyor oluşu, ekilebilecek kök sayısını da oldukça çoğaltmakta ve daha yoğun ekim yapılabilmesine olanak sağlamaktadır. Bu teknik klasik FUE tekniğine gore daha zahmetli ve uzun sürmekte, öte yandan kesi olmadığı için iyileşme sürecinin de daha hızlı olmasını sağlamaktadır.

Bu yöntem ile yapılan Saç Ekimi nin en önemli özelliği, ekilmek üzere alınan Greft’lerin dışarıda bulunduğu süreyi en aza indirgeyerek daha sağlıklı ve güçlü olmalarını sağlamaktır. Saçların ekileceği bölgelere herhangi bir delik açılmaz ve saç kökleri özel uçlarla direkt olarak saç derinize ağrısız ve acısız olarak yerleştirilir.

DHI Tekniği ile Saç Ekimi

Dhi tekniği başta Türkiye olmak üzere dünyada sadece birkaç saç ekim merkezinde uygulanabilen FUE tekniği ile saç ekiminin yeni ve çok özel tekniklerinden birisidir.

Dhi Saç Ekimi
Tekniği Nasıl Uygulanır?

Standart FUE tekniği ile saç ekimi işleminde greftler / foliküler üniteler (saç kökleri) hep birlikte sınıflandırılır. Alınan greftler sonra cerrah tarafından ekilmeden önce özel bir iyileştirme sürecinden geçirilir ve ekim için hazır hale getirilen greftler açılan kanal ya da kesilerin içine yerleştirilir.

Dhi tekniği ise ekim işleminin tek tek olarak yapıldığı bir teknik olarak tarif edilebilir. Şerit kesim tekniğinin aksine, dhi tekniğinde kesi yapılmaz. Çok ince bir iğne aracılığı ile saçın doğal çıkış açısına uygun bir şekilde tek tek yuvarlak doğal kanallar oluşturarak saç ekimi işlemi yapılır. Özel iğneler sayesinde daha sık aralıklarla greftler ardı ardına istenilen sıklıkta yerleştirilebilir.

Dhi tekniği ile saç ekim işleminin avantajları

Bu tekniğin başlıca avantajı sağladığı yoğunluktur. Sağladığı yoğunluk santimetre kare başına 40 – 60 greft olmak üzere şerit / yanal kesi tekniğinin iki katı kadardır. Bu yoğunluk dökülen bölgede müthiş bir kaplama imkanı sunar.

Saç ekimi yapılacak alanı, saçın doğal büyüme açısına bağlı olarak değişik açılarda saç ekimi imkanı sunan, özellikle saç çizgisi gibi hassa bölgelere uygulandığında daha doğal bir görünüm ile birlikte çok daha başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlar.

Dhi saç ekimi tekniğinde kullanılan ince uçlu iğneler sayesinde herhangi bir yara izi oluşma riskini en düşük orana indirir.

Teker teker uygulanması gereken çok hassas bir teknik olduğu için bu tekniğin kullanıldığı saç ekim merkezlerinde alanında uzman ve son derece başarılı bir ekip görev alır.

Dhi tekniği ile saç ekim işleminde yapılan saç tasarımı en doğal ve en başarılı sonuçlara ulaşır. Doğal saça en yakın, yara izi riski düşük, saç yoğunluğu daha sık, özel iğneler sayesinde iyileşme hızı yüksek, en yeni saç ekim tekniğidir.

Showing 168 comments
 • hamit kartal
  Cevapla

  Daha yoğun ekim yapılabilmesi cazip geldi. Bunu randevuya gelinceye kadar düşünmek isterim.

  • Hair Neva
   Cevapla

   Tabi ki ön muayene için sizi kliniğimize bekliyoruz. Sevgilerle.

 • alkan halim
  Cevapla

  Daha uzun sürüyor derken,yine aynı gün içerisinde bitiyor mu ekim işlemi yoksa başka bir seansa daha mı girme gerekiyor?

  • Hair Neva
   Cevapla

   Bu teknikle 2000 grefte kadar ekim işlemi tek seansta yapılmaktadır. Daha fazla greft ekimi olacaksa, bu 2. seansı gerektiriyor.

 • Şahin İncir
  Cevapla

  Benim abim burda saç ekimi yaptırdı 2 ay önce. Birkaç günlüğüne gitti sadece ve geldiğinde ekim bölgesi çoktan iyileşmişti. Ben de kısmetse yaptırıcam.

  • Hair Neva
   Cevapla

   Sonuçlardan memnun kalmanıza sevindik. Tabi ki sizi de ilk fırsatta kliniğimize muayene için bekleriz. Seviglerle.

 • Gazanfer Konak
  Cevapla

  Ben bu yöntemle saçların kazıtılmasına gerke yok diye biliyorum. Doğru mu?

  • Hair Neva
   Cevapla

   Evet Direct Hair Implant tekniği ile saçlarınızı kazıtmaya gerek kalmadan ekim işlemini gerçekleştirme imkanı vardır. İyi günler.

 • Rahmi Fırat
  Cevapla

  Ben saç ekimi yaptırmak istiyorum fakat bu ekilen saçların tekrar dökülmesinden korkuyorum. Bu teknikle yapılan saçlar dökülüyor mu?

  • Hair Neva
   Cevapla

   Ensedeki saçlar kalıcılık özelliği taşır.Saç ekiminde en büyük avantajlardan biri de ekilen saçların ömür boyu canlı kalabilmesidir.Bunların dışında hatırda kalması gereken bir süreç vardır ki bu da şok dökülme dönemidir. Saç ekiminden yaklaşık olarak üç hafta sonra ekilen saçların %60’I dökülür.Bu dönem doğal ve geçici bir dönemdir. Sevgilerle.

 • muammer sapanca
  Cevapla

  Ben tek seansta bu işlemi yaşadım geçenlerde. Gayet başarılı bir operasyon geçirdim. Ben ne kadar çabuk iyileşiliyor denilse de bir süre yara görünür diye düşünüyordum ama tahminimden de kısa bir süre içinde iyileştim.

  • Hair Neva
   Cevapla

   DHI (Direct Hair Implant) tekniğinden memnun kalmanıza çok sevindik. Geçmiş olsun. Sevgilerle.

 • muzaffer dönüş
  Cevapla

  Bu saç ekimi tekniğiyle saç ektirildiğinde daha çabuk yüzme sporuna dönülebilir mi?

  • Hair Neva
   Cevapla

   Bu teknikle yapılan saaç ekimi işemi sonrasında da ameliyattan sonraki ilk bir hafta spora ara vermek gerekir. Sevgilerle.

 • Gazanfer mavi
  Cevapla

  Ben bu teknikle saç ekimi yaptırdım ve çok memnun kaldım gerçekten… Daha önce saç ekimi yaptıran arkadaşım vardı ama onun iyileşme süresinden çok daha çabuk sürede iyileştim ve karşılaştırdığımda ben daha iyi sonuç aldığımı farkediyorum. Bütün emek veren herkese teşekkür ederim.

  • Hair Neva
   Cevapla

   Memnun kalmış olmanıza çok sevindik. Bizi seçtiğiniz için biz çok teşekkür ederiz. Sevgilerle

 • mahmut tezcan
  Cevapla

  Benim merak ettiğim şey bu teknikle ekimi sadece az sayıda saç ekeceğiniz hastalar için mi kullanıyorsunuz?

  • Hair Neva
   Cevapla

   Ekimde kullanılacak teknik, hastamız ve doktorumuz tarafından muayene sırasında beraber karar verilmektedir. Sizin için en uygun seçenekleri muayene sırasında detaylı bir şekilde doktorumuzdan öğrenebilirsiniz. İyi günler dileriz.

 • tahir coşkun
  Cevapla

  Bu teknik normal fue tekniğine göre ne kadar uzun sürüyor?

  • Hair Neva
   Cevapla

   Bu teknikle 2000 grefte kadar ekim işlemini tek seansta yapabiliyoruz. Daha fazla sayıda greft ekimi yapılacaksa bunun için ayrı bir seans gerekebilir. Bunun için daha detaylı bilgiyi doktorunuzdan muayene sonucunda alabilirsiniz. Sevgilerle.

 • Talha Konuk
  Cevapla

  İşlem sırasında diğer fue yöntemine göre daha çok veya az acı söz konusu mu?

  • Hair Neva
   Cevapla

   Ekim öncesi işlemde diğer tekniklerde de olduğu gibi lokal anestezi uygulandığı için ,siz televizyon izleyip kahvenizi yudumlarken ,bir yandan da işleminiz gerçekleştirilir. Hasta açısından son derece konforlu bir işlemdir.Ekim sonrası da genelde ağrı ve sızı oluşumu gözlenmez.

 • Tanju sarkıt
  Cevapla

  Bu ekimi yaptırdıktan sonra herhangi bir ilaç kullanmak gerekir mi?

  • Hair Neva
   Cevapla

   Kullanılması gereken bazı ilaçlar var: Bunlar ödem giderici,saçların sağlıklı gelişmesi için kullanılan ilaçlar ve ihtiyaç durumunda kullanılması gereken ağrı kesicilerdir. Sağlıklı günler dileriz.

 • Akif Yıldırım
  Cevapla

  Ben bu yöntemle saç ektirdim inanılmaz memnun kaldım. Ekim öncesi de ekim sonrası da herşeyimle çok ilgilenildi.Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

  • Hair Neva
   Cevapla

   Bizi seçtiğiniz için biz teşekkür ederiz. Memnun kalmanıza çok sevindik. Sevgilerle.

  • Emil
   Cevapla

   Ne kadar ücret ödediniz peki?

   • Adim
    Cevapla

    1 milyar dolar. Yok yok dolmaz

 • Hamit morel
  Cevapla

  Bu teknikle yapılan ekimlerde ekim sonrası bakım diğerleriyle aynı mı?

  • Hair Neva
   Cevapla

   Bu teknikle yapılan ekim sonrası bakım da diğer ekim teknikleriyle yapılan ekim sonrası bakımla aynıdır.

 • Mahmut Varsan
  Cevapla

  Bu ekim tekniğinin fiyatında herhangi bir değişiklik var mı?

  • Hair Neva
   Cevapla

   Ekim sonrası fiyatlandırma yapılırken bazı kriterler vardır.Bunlardan ilki kök sayısıdır. Donör alandan alınacak kök sayısı fiyatlandırmayı doğrudan etkiler.İşlemin yapıldığı hastane şartları, ekim esnasında uygulanacak teknik ve ekstra tedaviler de maliyet hesaplamasında önemli rol oynar.

 • mehmet ersinoğlu
  Cevapla

  Ben saç ekimi yaptırmak istiyorum ama olabildiğince yoğun bir görünüme sahip olmak istiyorum. En iyi teknik bu mudur bunun için?

  • Hair Neva
   Cevapla

   Saç ekim yöntemine sizin muayenenizden sonra ortaya çıkacak veriler doğrultusunda sizinle beraber karar verilmektedir. Donör bölgenizin ne kadar yoğun olduğu,sizin ne kadar grefte ihtiyacınız olduğuyla en iyi seçenek belirlenir. İstediğiniz zaman kliniğimize uğrayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Sevgilerle.

 • Güney Arkel
  Cevapla

  DHI tekniği ile yapılan ekimde iyileşme süresi kaç gün oluyor?

  • Hair Neva
   Cevapla

   DHI (Direct Hair Implant) tekniğiyle ekim yapılan bölgenin iyileşmesi ortalama 2 gündür. İyi günler dileriz.

 • Süleyman Marla
  Cevapla

  Ben 21 yaşındayım ve saçlarım çok seyrek. Saç ektirdikten sonra ileriki zamanlarda ekilen saçlarda dökülmeye başlar mı?

  • Hair Neva
   Cevapla

   Saç dökülmesi ortalama 40 yaşına kadar devam eder ve sonrasında yavaşlar. Ensedeki saçlar kalıcılık özelliği taşır.Saç ekiminde en büyük avantajlardan biri de ekilen saçların ömür boyu canlı kalabilmesidir. O yüzden ekilen saçlarınızda ileride tekrardan dökülme sorunu yaşamazsınız.

 • hüseyin can
  Cevapla

  İyi günler ben saç ekimi yaptırmak istiyorum ama teknikler konusunda kafam biraz karıştı. En uygun teknik nasıl oluyor?

  • Hair Neva
   Cevapla

   Ekim tekniğine muayene sırasında siz ve doktorumuz tarafından ortak şekilde karar verilmektedir. Burda sizin saçınızdaki açıklıklar,donör bölgenizdeki sıklığınız ve özel tercihleriniz önemlidir. Daha detaylı bilgilendirme için istediğiniz zaman kliniğimize bekleriz. Sevgilerle.

 • burhan tokan
  Cevapla

  İyi çalışmalar.ben 35 yaşındayım ve saçlarımdaki açılmalar çok sayılmaz ama yine de eskisi kadar yoğun da değiller. Saçımı kazıtmadan bu ekim işlemini yapma da sorun çıkar mı?

  • Hair Neva
   Cevapla

   Tabi ki sorun değil. Muayene sırasında kaç grefte ihtiyaç duyduğunuz ve donör bölgenin yoğunluğu tespit edilerek seans kararlaştırılır. İstesiğiniz zaman sizi kliniğimize bekleriz. Sevgilerle.

 • Lütfü Haber
  Cevapla

  Burdan herkese bu yöntemi tavsiye etmek istiyorum. Gerçekten çok sıkıntısız bir şekilde işlemim tamamlandı, çok kısa sürede iyileştim ve hayatıma döndüm. şimdi 1 ay oldu ve görüntümden inanılmaz memnunum.

  • Hair Neva
   Cevapla

   Saçlarınız giderek daha da güzel görünecektir. Memnun kalmanıza çok sevindik. Aklınıza takıla birşey olduğunda bize mutlaka ulaşın. Sözleriniz için de çok teşekkür ederiz. Sevgilerle.

 • Deniz başkan
  Cevapla

  Kolay gelsin. Saç ekiminden sonra özel bir beslenme düzeni gerekiyor mu?

  • Hair Neva
   Cevapla

   Saç ekiminden sonra beslenmenizle alakalı bir değişiklik yapmanıza gerek yok,eski düzeninizde devam edebilirsiniz. Sevgilerle.

 • Taner talaş
  Cevapla

  İyi günler ben 34 yaşındayım,saçlarım çok aşırı seyrek ve saç ektirmek istiyorum. Bu teknik klasik fue tekniğinden daha ağrılı bir işlem midir?

  • Hair Neva
   Cevapla

   Diğer tekniklerde de olduğu gibi bu teknikte de ekim öncesinde lokal anestezi uygulanmaktadır. Hasta açısından son derece konforlu bir işlemdir. Ekim sonrası da genelde ağrı ve sızı oluşumu gözlenmez. İyi günler dileriz.

 • fahri kazanç
  Cevapla

  Bu saç ekim tekniği uzun sürdüğü için sadece az sayıda ekim yapılacak kişilere mi uygulanıyor?

  • Hair Neva
   Cevapla

   2000 grefte kadar ekimleri tek seansta yapabilmekteyiz fakat daha fazla sayıda greft ekimine ihtiyacı olan hastalarımızda 2 seans uyguluyoruz.Sevgilerle.

 • kemal cüneyt
  Cevapla

  Kolay gelsin. Ben DHI tekniğiyle normal FUE arasındaki farkı merak ediyorum. Siz hangisini öneriyorsunuz?

  • Hair Neva
   Cevapla

   DHI tekniğiyle FUE tekniğinden farklı olarak 1cm2 alana daha çok sayıda greft ekimi yapılabilmektedir. Tekniğe kliniğimizde muayene sonrasında siz ve doktorumuz beraber karar vermektedir. Sevgilerle.

 • Can gümüş
  Cevapla

  İyi günler benim olan saçlarım biraz uzun ve saçlarımı kestirmeden seyrek alanlara ekim yaptırmak istiyorum. Mümkün müdür?

  • Hair Neva
   Cevapla

   DHI saç ekim tekniğiyle saçınızı kazıtmadan saç ekimi yaptırmak mümkündür. Detaylı bilgilendirme için istediğiniz zaman kliniğimize muayeneye bekleriz. Sevgilerle.

 • Berkan Demet
  Cevapla

  Ben bu saç ekimi sayesinde çok kısa sürede yeniyıla hazır oldum. Gerçekten süper bir ekiple gayet güzel bir operasyon oldu. Herkese çok teşekkür ederim.

  • Hair Neva
   Cevapla

   Sonuçtan memnun olmanıza çok sevindik. Bizi tercih ettiğiniz için biz çok teşekkür ederiz. Mutlu yıllar.

 • Orçun Çıngırdak
  Cevapla

  Saç ekimi yöntemi neden farklı farklı. Ücretleri farklı mı?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Kullanılan teknolojiye göre tekniğin adı değişmektedir. Ücretler kullanılan tekniğe ve ekim yapılırken gereken greft sayısına göre değişebiliyor.

 • Süleyman Susturukçu
  Cevapla

  şimdi saçlarımı bu teknikle ektirirsem acı hissi olmıcak mı. ayrıca başimda yaralr olmıcak mı? en iyi teknik bu mudur?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Diğer tekniklerde de olduğu gibi işlem öncesi lokal anestezi uygulandığı için acı hissi yaşamazsınız. Ekim sonrasında da ağrı ve sızı gözlemlenmemektedir.Daha detaylı bilgilendirme için sizi kliniğimize bekleriz. Sevgiler.

 • Hüsnü Ata
  Cevapla

  ben fue teknik ile saçımın ön kısmına ekim yaptırdım şimdi tekrar yaptırmak istiyorum bu yöntemi kullanabilir miyiz

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Donör bölgenizden ihtiyacınız kadar greft alımı yapılabilirse ekim yapılmasında bir sakınca olmaz.Sevgilerle.

 • Murat O.
  Cevapla

  sadece başımın arka kısmında saç var. tepeyi doldurmak istiyorum bu yöntem ile mümkünmü?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Bunun için uzman doktorumuzun sizi muayene ederek ne kadar grefte ihtiyacınızın olduğuna ve donör bölgedeki saçların yeterli olup olmadığına bakılmalıdır. Yönteme sizin özel istekleriniz ve doktorumuzun önerileriyle karar verilmektedir. Sevgilerle.

 • Seda Aksu
  Cevapla

  saçlarımın tepesinde boşluk var ve mankenlik yapıyorum sizce saçımı hızlıca bu teknik ile halledebilir miyim. birde saçlarımı kesmek istemiyorum, çok kötü görünmesinden korkuyorum. yaptıranlar oluyor mu?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Bu teknik ile saç ekilen bölgedeki iyileşme süresi çok kısa olduğu için görüntü olarak hiç sorun yaşamazsınız. Bu teknikle saç ekimi için saçınızı kestirmenize de gerek kalmaz.Sevgilerle.

 • Mehmet Karga
  Cevapla

  ben bu teknikle kas ektirmek istiyorum. hastalık sonrası kaslarim baya dokuldu bunu yapmak mumkunmudur.

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Öncelikle hastalığınız ve varsa kullandığınız ilaçlarla ilgili doktorumuzun muayene etmesi gereklidir. Onun dışında kaş ekimi yapılmasında bir sorun olmaz.

 • Hilal Fıstık
  Cevapla

  Saçlarımı çok sıkı bağladığım için çok fazla saçım döküldü. şimdi kısa kestirdim ama çok seyrek görünüyor kazıtmadan saç ekimi yapabilir misiniz

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Ekim için donör bölgeden yeterli greft alınabilirse, saçınızı kazıtmaya gerek kalmadan bu teknikle ekim işlemi yapılabilmektedir. Daha detaylı bilgilendirme için kliniğimize bekleriz.

 • Giyasi S.
  Cevapla

  saçlarımı uzatmak için kullandığım bir ilaç saçlarımı döktü o bölgelere saç ekimi yapılabilir mi?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Bu doktorumuza danışmanızı ve detaylı bilgi almanızı öneririz. Kullandığınız ilaçlarla ilgili bir sıkıntı yoksa saç ekimi yapılmasında bir sorun olmayacaktır. Sağlıklı günler.

 • Mursel Çıta
  Cevapla

  Saç ekimi olarak en başarılı yöntem hangisi. bu yöntem saç ekiminde en kalitelisi mi ?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   DHI saç ekimi Fue yönteminin bir alt başlığıdır. Saç ekim tekniği seçilirken sizin donör bölgenizin yeterliliği ve özel istekleriniz gibi faktörler değerlendirilerek karar veriliyor. Daha detaylı bilgilendirme için kliniğimize bekleriz. Sevgilerle

 • Hicran
  Cevapla

  saç ekimi sonrası saçlaar ne kadar sürede uzar. normal uzama hızı yavaşlar mı. bu teknikle saç daha mı hızlı uzar.

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Ekilen köklerinin derinin altından çıkması için yaklaşık 3 ila 4 aylık bir süre gerekir. Görünümünüzde bir fark oluşabilmesi ve yeni ekilen saçların çıkması için en az 6 ila 8 aylık bir sürenin geçmesine ihtiyaç vardır. Ekim tekniğinin saç uzama hızında bir etkisi yoktur. Sevgiler.

 • Bircan
  Cevapla

  bu işlemi yapmak ağrı veriyor mu ayrıca ekim sonrası herhangi bir problemle karşılaşır myıız_

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   İşlem sırasında lokal anestezi uygulanmaktadır. O yüzden operasyon boyunca ağrı veya sızı hissetmezsiniz. Operasyon sonrasında da ağrı veya sızı gözlenmemektedir. Sağlıklı günler dileriz.

 • Tuna
  Cevapla

  bu tekniği uyguladıktan sonra badem yağı sarımsak yağı ile saçları güçlendirmek doğru mu yoksa sizler özel bakım ürünleri öneriyor musunuz?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Saç ekim işlemi yapıldıktan sonra bir süre ekim yapılan bölgeye verilen ürünlerden başka birşey kullanılmasını önermiyoruz. Sevgilerle.

 • İbrahim Açıkgöz
  Cevapla

  DHI tekniğinin kullanımı çok yaygın mı saç ekimi yaptıracagım fakat çok kararsızım. bir sakıncası olur mu

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Özellikle bu tekniği tercih eden hastalar var. Kullanımında herhangi bir sakınca yok. İsterseniz kliniğimizde uzmanımızla birlikte muayene sonucunda sizin için hangi tekniğin uygun olduğunu kararlaştırabilirsiniz. Sevgilerle.

 • Muhsin E.
  Cevapla

  Bu saç ekimi yöntemini herkes kullanıyor mu? Ayrıca bu ekimin maliyeti diğer tekniklere göre farklı mı?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Bu tekniği özellikle tercih eden hastalarımız oluyor. Kullanılan tekniğe göre ekim işleminin ücretinde değişiklik olabiliyor. Sevgilerle.

 • Muhsin E.
  Cevapla

  Perkutan teknik ile DHİ tekniği arasında ne fark var. ikiside birbirine çok benziyor.

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Perkütan tekniğinde özel uçlarla kanallar açılarak greft ekimi yapılır. DHI (Direct Hair Implant) tekniğinde greftler özel bir aletle kanal açılmadan direk açık alana ekilir. İsterseniz kliniğimizde uzmanlarımızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Sevgilerle.

 • Metehan A
  Cevapla

  bu tkniği uyguladıktan ne kadar sonra saçlar ne zaman uzamaya başlıyor. saçımı uzatmak için ne kadar beklemeliyim.

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Ekilen köklerin çıkmaya başlaması için 3-4 ay gibi bir süre geçmesi gerekmektedir ve 6 ay kadar sonra uzamaya başlar. Saçların kalınlaşarak son halini alması ise ortalama 1 yıl sürer. İyi günler.

 • Emin Doğan
  Cevapla

  Kolay gelsin ben 23 yaşındayım. En doğal görünecek şekilde saçlarımı ektirmek istiyorum. Ama daha sonradan bu ekilecek saçların dökülmesinden korkuyorum. Dökülmemesi için ne yapmam gerekir?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Saç dökülmesi 40lı yaşlara kadar devam eder ve sonrasında yavaşlar. Saç ekimi yapılan bölgede saçlar tekrar dökülmezler fakat var olan saçların dökülmesi devam eder. Var olan saçlarınızın dökülmesini önlemek amaçlı tedavi yöntemleri uygulanabilir. Daha detaylı almak isterseniz uzmanımız kliniğimizde size yardımcı olacaktır. İyi günler dileriz.

 • Reha fettan
  Cevapla

  dhi saç ekimi avantajı ve dezavantajı nedir?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Direct Hair Implant (DHI) tekniği ile saçlar ekim yapılacak bölgeye kanal açılmadan özel uç ile direk ekilir. Böylece daha yoğun bir ekim yapılmasına olanak sağlanmış olunur. Bu teknik klasik Fue yöntemine göre daha zahmetli olduğu için daha uzun sürmektedir. Kesi olmadığı için de iyileşme süreci oldukça kısadır. Sevgilerle.

 • Harun Özgün
  Cevapla

  Kolay gelsin. DHI saç ekim tekniğiyle saç ektirmek istiyorum fakat en fazla 1 hafta kadar İstanbulda kalabilirim. Saç açıklığımın çok olduğunu düşünüyorum. Bu süre yeterli olur mu?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Kliniğimizde yapılacak olan muayene sonucunda kaç greft ekime ihtiyacınız olduğu belirlenir. Bunun sonucunda kaç seansta işlemin yapılacağı belli olur. İki seans sürecek olursa bile, bir hafta işlemin yapılmasına ve iyileşmeniz için yeterli bir süredir. Sevgilerle.

 • yaman kaman
  Cevapla

  dhi ile ekilen saçlar daha çabuk mu uzar?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   DHI (Direct Hair Implant) tekniğinin ekilen saçların daha hızlı uzamasıyla bir bağlantısı yoktur. Bu teknikle saç köklerinin dışarda bulunma süresi en aza indirildiği için ekilen kökler daha sağlıklı ekilmiş olurlar. Sevgiler.

 • selim taşdelen
  Cevapla

  Bu saç ekim tekniğiyle saçlarımı sıklaştırmak istiyorum fakat sporcuyum.Bu teknikle ekim yapıldığında spora aynı şekilde ara verilmesi gerekiyor mu?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Bu teknikle yapılan ekimlerde de 2 hafta kadar spora ara verilmesi önerilir. Sevgilerle.

 • eyüp taşpınar
  Cevapla

  Ben bu DHI tekniğiyle saç ekimi yaptırdım 2 seans ve çok memnunum. Ekip gerçekten işini biliyor. Tamamen sorunsuz bir şekilde işlem gerçekleştirildi evime döndüm. Eve dönerken ilk yıkama sonrasında bile bi iyileşme vardı. 2 hafta oldu ekim yaptıralı ve şuan hiç bir sorunum yok kesinlikle. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Sonuçlardan memnun kalmış olmanıza çok sevindik. Güzel sözleriniz ve bizi seçtiğiniz için biz teşekkür ederiz. Sevgilerle.

 • Günay doğukan
  Cevapla

  Kolay gelsin ben bu saç ekim tekniğiyle saç ektirmeyi düşünüyorum ama kaç grefte kadar tek seansta bu işlemi bitirebiliriz?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   DHI (direct Hair Implant) saç ekim tekniğiyle bir seansta 1500 grefte kadar saç ekimi yapılabilmektedir. Daha fazla sayıda greft ekimi için 2. seansa ihtiyaç vardır. Uzmanımız kaç grefte ihtiyacınız olduğu konusunda kliniğimizde size yardımcı olacaktır. Sevgilerle.

 • kemal tarcan
  Cevapla

  Merhaba.Saçları nasıl dışarda en az şekilde tutuyorsunuz?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   DHI (Direct Hair Implant) tekniğiyle donör bölgeden alınan greftler ekim alanında kanal açılmadan özel bir kalem aracılığıyla direk olarak ekilir. Böylece greftlerin dışarıda en az süre tutlması sağlanmış olur. Sağlıklı günler dileriz.

 • salami tuncel
  Cevapla

  İyi günler. Ben dhi işleminin 1 seansı ne kadar saat sürüyor merak ediyorum.

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Seanslar her ekim tekniği için ortalama 5-6 saat sürmektedir.Bunlar ekilmesi gereken greft sayısına göre biraz uzayabilir veya kısalabilir.İyi günler dileriz.

 • Selahattin Dümenkaya
  Cevapla

  Ben DHI tekniği ile saç ektirmek istiyorum fakat ikinci seansa sarkmasını istemiyorum bu işlemin. Üst üste 2 gün aynı işlem kulağa çok yorucu geliyor.

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   2. seans sizin kaç greft ekime ihtiyacınız olduğuna ve donör alandan ne kadar alım yapılabileceğine bağlıdır. Uzmanımız size kliniğimizde 2. seansa ihtiyacınız olup olmadığıyla ve tarihiyle ilgili daha detaylı bilgi verebilecektir. Sağlıklı günler dileriz.

 • Fuat karacan
  Cevapla

  Merhabalar. Ben daha önce 23 yaşındayken yurt dışında fut yöntemiyle saç ekimi yaptırdım ama şuan 37 yaşındayım ve tekrardan bu teknikle saç ektirmek istiyorum. Bir sorun olur mu?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Eğer donör bölgeden ekim yapılması gereken alana yetecek kadar greft alımı yapılabilirse bir sorun olmayacaktır. Daha net bir sonuç için uzmanımızın sizi kliniğimizde muayene etmesi gerekir. Sağlıklı günler dileriz.

 • Mustafa
  Cevapla

  İyi günler ben bu dhi yöntemini çok beğendim. Peki 2 seans gerektiğinde üstüste 2 gün operasyona girmek zorlamaz mı insan vücudunu?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Yapılan işlem ekim yapılacak hastalarımız için oldukça kolay ve konforludur. İşlem sırasında kullanılan yöntemler ve anestezi işlemleri de vücudu zorlamayacak şekilde düzenlenir. Daha detaylı bilgileri kliniğimizde uzmanımız tarafından alabilirsiniz. Sevgilerle.

 • Turgut Amaçlı
  Cevapla

  Kola gelsin ben dhi tekniğiyle saç ektirmek istiyorum ama saçlarımı kestirmek istemiyorum. Fakat saç alınacak bölgelerde mecburen kesim yapıyorsunuz sanırım. öyle mi?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   DHI (Direct Hair Implant) tekniğiyle saç ekiminde, donör bölgeden saç alırken oranın traş edilmesi gerekmektedir.

 • yavuz
  Cevapla

  Merhabalar istanbul dışındayım haziran gibi ancak istanbula gelebilirim ve 3 hafta içerisinde işlerim dolayısıyla geri dönmek zorundayım.Şimdi sorum şu muayeneyi fotoğraf üzerinden gerçekleştirip ekim için randevu alma şansımız var mı?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Saç ekim uzmanımızla görüşerek fotoğraf üzerinden muayene gerçekleştirebilir, randevu alabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için kliniğimizi (0532 521 93 64) aramanızı öneririz. İyi günler dileriz.

 • Hasan
  Cevapla

  Merhabalar. Geniş alınlıyım ve saçlar dökülünce alnım yatay ve dikey olarak daha da genişledi. DHI ile şakak saç ekimi yapılabiliyor mu ? Başarı oranı nedir ? Neredeyse tamamen geriye dönük olması gereken şakak saç yönü bu yöntemle sağlanabiliyor mu ?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Tabi ki DHI tekniği ile başarılı ve doğal görünümle bu açıklıklar kapatılabilir. İsterseniz kliniğimizi arayarak randevu alıp uzmanımızla görüşebilirsiniz. İyi günler dileriz.

 • Zeki
  Cevapla

  Bu artık kellikten de öte birşey.Defalarca kandırıldık,sömürüldük.Bu tekniğin çıkmasına cok sevindim.Şimdi gerçekten tüm samimiyetinizle soruma cevap vermenizi istiyorum.İnsanlara vaat ettiklerinizi garantileyebiliyor musunuz?
  Ortalama bir el büyüklüğü kadar alanı normal yogunlukla kapatabiliyor musunuz?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Evet kesinlikle garantileyebiliyoruz. Eğer donör alanınızdan yeterli sayıda greft alımı yapılabiliyorsa açık alan rahatlıkla kapatılabilir. İsterseniz müsait bir zamanınızda sizi kliniğimize muayene için bekleriz. İyi günler…

 • Muhammed Gökçepınar
  Cevapla

  Merhaba,
  öncelikle benim dikkatimi çeken yeni teknikler konusudur.

  DHI yöntemi ile FUE yöntemi ile uygulanan farklılık ortada illaki bunun fiyata bir yansıması olacaktır.

  merak ettiğim arasındaki ücret çok yüksek mi ? bununla ilgili bir dönüş yapabilirmisiniz….

  İyi Çalışmalar Dilerim

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Merhabalar. Teknikler arasında fiyat farkları var tabi ama bu yine sizin ihtiyacınız olan greft sayısına göre değişmektedir. Arada net olarak verilebilecek bir fiyat farkı yoktur. Teşekkür ederiz. İyi günler…

 • Mehmet
  Cevapla

  Merhaba, ekim öncesi muayene, yöntem keşfi ücretli mi?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Merhabalar. Muayenelerimiz kliniğimizde ve ücretsiz yapılmaktadır. Saç ekimi uzmanlarımız bilgisayar destekli saç analiz yaparak saç ekimiyle ilgili bütün sorularınızı cevaplayacaktır. İyi günler dileriz.

 • Recep Başkoyun
  Cevapla

  Merhaba. Ben DHI tekniğiyle saç ekimi yaptırmak istiyorum ama en fazla 4 gün içerisinde gelip geri dönmem gerekiyor, böyle birşey yapmak istersem. Bu süre içerisinde işlemi yaptırmam mümkün mü?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Merhabalar. DHI (Direct Hair Implantation) tekniğinde tek seansta 1500 ile 2000 greft arasında ekim yapılabilmektedir. 2 seans ekime ihtiyacınız olduğunda üstüste 2 gün operasyon yapılır. 4 gün içerisinde 2 seans işlem ve yıkama işleminiz yapılarak geri dönmenizde bir sakınca olmayacaktır. İyi günler dileriz.

 • Orhan
  Cevapla

  Merhabalar.Operasyonun basarısız olma imkanı var mı ekim sonrası köklerin tutunamaması ve sacların cıkmama riski?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Merhabalar. Operasyonun başarılı olma durumu ekimin titizlikle yapılmış olması ve operasyon sonrası hastanın uyması gereken kriterlere uyması ile yakından ilgilidir.

 • Ali
  Cevapla

  Ben bi kere ekim yaptırdım ve sıklaştırmak istiyorum göğüs ve sakaldan kök alımı mümkün olmuyor mu?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Göğüs ve sakal donör alan olarak kullanılabilir. Fakat ense bölgesindeki saç kökleri DHT hormonuna karşı dayanıklı olduğu için daha sonra kesinlikle dökülmez. Başka alanlar donör olarak kullanıldığında sağlıklı olması konusunda aynı olmayacaktır. İyi günler dileriz.

 • dogan
  Cevapla

  bir kere fue ile sac ektirdim. Bu yöntemle sıkılaştırma yapabilirmiyim

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Merhabalar. Evet dhi tekniğiyle sıklaştırma işlemi yapılabilir. Detaylı bilgi ve muayene için kliniğimize bekleriz. İyi günler dileriz.

 • Erol Arslan
  Cevapla

  Merhaba, saclarim sadece yanlarda biraz dokuldu. baska hic bir eksigim yok. sayet sac ekimi yapara, ortalama kac liraye mal olur ?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Ekim fiyatlarımız sizin greft ihtiyacınız ve tekniğe göre değişmektedir. Detaylı bilgilendirme için kliniğimize bekleriz. İyi günler dileriz.

 • mustafa
  Cevapla

  MRB BEN 2 DEFA EKTİRDİM 2. SİNDE PEK BEKLEDİĞİM GİBİ OLMADI ÜÇÜNCÜSÜNÜ EKTİRTEBİLİRMİYİM

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Merhabalar. Bunun için uzmanımızın muayene ederek donör bölgenizin durumunu görmesi gerekir. İstediğiniz zaman muayene randevusu almak için bize ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.

 • Nihat ÖZGÜR
  Cevapla

  Merhaba.Fotoğraf gönderirsem tahmini bir fiyatlandırma yaparmısınız?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Merhaba. Evet fotoğraf göndererek saç durumunuz hakkında bir değerlendirme isteyebilirsiniz. Fakat en doğru ve sağlıklı olanı muayene olmanızdır. Muayenelerimizde özel kameralarla bütün saçlarınızın ve saç derinizin durumunu detaylı bir şekilde inceleme şansı yakalamaktayız. İyi günler dileriz.

 • taha
  Cevapla

  merhaba,
  operasyon yaptığınız bölgelere ait yakın çekim fotoğraf var mı ? ekim sonrası ilgili alanda iğne izine benzer iz kalma ihtimali var mı ? konu hakkında bizi aydınlatırmısınız.
  syg

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Merhabalar. Operasyon görüntülerimizi Sağlık Bakanlığı’nın hasta gizliliği nedeniyle internet ortamında paylaşamıyoruz. Ekim sonrasında kesinlikle ekim alanında iz kalmaz.

 • Burhan g
  Cevapla

  Ben feysbook ta gördüğüm bir reklam aracılığile bir hastaneden ön görüşme randevusunu aldım gittim görüştüm herhangi bir muayene yapılmadı sadece kan tahlillerin yapıldı bir hafta bekledim aramadılar kendım Aradım bana tahlil sonuçların iyi çıkmış denildi ama ben Tereddütlüyüm sizi reklamınızıda görünce oradan dahada soğudum kararsızım bu iyileşme Süreci benim için çok önemli sizinlede Görüşmek isterim

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Dilerseniz randevu alarak kliniğimize gelebilir muayene olabilirsiniz. Uzmanımızla görüşerek işlem süreci ve sonrasıyla ilgili kendisinden daha net bilgiler alabilirsiniz.

 • ömer
  Cevapla

  kullanılan aletlerin sterilizasyonu bulaşıcı ölümcül hastalıklara karşı nasıl yapılıyor.bence en önemli konu bu…ne ekilecek saçın sıklığı ne de parası …bunlar çok ta önemli değil…aletlerin temizliği konusundan bahseden bir saç ekim merkezine rastlamadım..tuhaf şey…siz ne yapıyorsunuz ….bu konuda..aletlerin temizliğini garanti eden bir ekim merkezine 2-3 katı para vermeye razıyım….

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Operasyonlarımızı Fulya Acıbadem hastanesinde yapmaktayız. Her ameliyat sonrasında olduğu gibi kullanılan aletler hastanenin sterilizasyon bölümünde sterile edilmektedir. Bu konuda şüphe duymayınız.

 • Barış Özer
  Cevapla

  Merhabalar,

  Ben daha önceden farkli bir yerde saç ekimi yaptirmistim yaklaşık 5 sene kadar önce ancak hiç memnun kalmadım tekrar yaptırmak istiyorum ama saçlarım hem çok seyrek hem ince telli ve açık renk acaba tekrar yaptırmamım faydası olur mu ve donör sayısı da sanırım çok az çıkar farklı bir alternatif olabilir mi donör olarak.
  Saygilarimla

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Özellikle revizyon operasyonlarında öncesinde uzmanımızla görüşmeniz sizin için çok daha sağlıklı olucaktır. Şuanki saç durumunuz ve alternatif yolları muayene sırasında görebiliriz. İyi günler dileriz.

 • Ali Cihangir
  Cevapla

  İyi günler,sitenizden bugün haberim oldu,bu teknikle iyileşme sürecinin kısa olması çok iyi,fakat bazı cevaplarınız da uygulanacak tekniğe doktor ve siz ortak karar veriyorsunuz demişsiniz,örneğin ben bu teknik için size başvursam inceleme sonucu başka bir tekniğe karar verilme zorunluluğu olurmu yani dhi ile değil fue ile yapabiliriz gibi bir sonuç çıkarmı ?,ayrıca genelde herkesin merak ettiği greft başı ücretmi uygulanıyor eğer uygulanıyorsa dhı ile fue arasında greft başı ücretde çok büyük fark varmıdır? saygılarımla

 • hasan
  Cevapla

  iyi günler benim merak ettim konu mevcut saç dökülmesini engeleyebiliyor musunuz,ayrıca ense bölgesinden alacağınız saç kökleri yeterli yada sağlıklı değilse nasıl bi yol izliyorsunuz şimdiden teşekkürler.

 • Özer
  Cevapla

  Konuştuğum birçok saç ekim kliniği bu yöntemde açı vermenin çok zor olduğunu bundan dolayı doğal olmayacağını söylüyor. Kime nasıl inanacaz ?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Merhabalar. Dhi ve diğer tekniklerle ekimlerin hepsinde önemli olan ekibin deneyimidir. Daha detaylı bilgilendirme için muayene randevusu alarak uzmanımızla görüşebilirsiniz. İyi günler dileriz.

 • ali
  Cevapla

  merhabalar dhı yontemı sakal ekımınde saçların 0 a kestirilmesi gerekiyormu ? iyi günler

 • ersin
  Cevapla

  iyi çalışmalar benim sorum arkadaşlarımdan saç ektirenler oldu hangi yöntemle ektirdikleri konusunda emin değilim fakat bazılarının saçları doğal değilde yapma bebeklerin saçları gibi iğne iğne gözüküyor bu durum olma olasılığı nedir

 • Ali
  Cevapla

  Merhaba, benim ön tarafta saclar dokulmuş tek seyans en fazla ne kadar ücret ödenir ayrica tam ortada hala sac dokulmesi devam ediyor dökulmeyi durdurmanin bir yontemi var mi

 • Ayhan
  Cevapla

  Dhi sakal ekiminde yüzdeki yaralar kaç günde iyileşir ?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Merhabalar. Dhi tekniğiyle sakal ekimleri de saç ekimleri gibi en geç 1 hafta içinde iyileşmektedir.

   • Ayhan
    Cevapla

    Anladım Yani 1 hafta sonra kimsenin anlayamayacgı düzeyde iyileşme oluyormu? Hicbiriz kalmıyor mu yani 1 haftada

 • ismet
  Cevapla

  Dhi sac ekimi 2 seans olursa fiyatlandirma nasil oluyor? Yani iki seans icin ayri parami odenecek

 • ferit
  Cevapla

  Merhaba,
  Ekimlerinizde implanter pen mi kullanıyorsunuz? yoksa iğne ile kanal mı açıyorsunuz?
  cm2 ye maksimum kaç greft ekimi yapabiliyorsunuz? Veya cm2 ye kaç greft ekimi yapmak gür görünüm için yeterlidir. Teşekkürler

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Dhi saç ekimi tekniğinde implanter pen kalemi ile ekim yapıyoruz. Fakat micro fue tekniği ile yapılan ekimlerde slitlerle kanal açıp sonrasında alınan greftler ekiliyor. Cm2’ye ekilen maksimum greft sayısı kişiden kişiye göre değişebiliyor. Bunda ense bölgesinden alınan greftlerin yoğunluğu, kalınlığı gibi etkenler önemlidir. İyi günler dileriz.

 • Ayşe Yağmur Başaran
  Cevapla

  güzel ve faydalı bir yazı olmuş elinize sağlık

 • Yunus
  Cevapla

  Tepe bölgesinde saçım var ama seyreklik olduğunu düşünüyorum bu teknikle cm2 başına daha çok ekim yapılabileceğini söylemişsiniz diğer tekniklerle var olan saçlarımın zarar görebileceği söylendi yani ekilecek tepe bölgemdeki saçların bu tekniklkle zarar görmeyeceğini söylüyor musunuz ?

 • Hatice gunlemenc
  Cevapla

  Oğlum 18 yaşında saç dökülme problemi var saçlarını kestirmeden Ekim yaptırmak istiyoruz bilgi almak için aramanizida bekliyorum

 • mohammad
  Cevapla

  merhaba. dhi ile fit farki nedir?

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Merhabalar detaylı bilgi için 05325219364 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.

 • Fırat
  Cevapla

  Merhabalar,
  Belirli bir alanda tamamen dökülmemiş ancak genel olarak seyrelmiş saçın dhi tekniğiyle mevcut saçların aralarına uygulama yapılarak seyrekliği giderilebilirmi.
  Teşekkürler.

  • HairNeva Saç Ekimi
   Cevapla

   Merhabalar Fırat Bey.
   Evet DHI tekniği ile seyrelmiş saç aralarına saç ekimi yapılır. Bu teknik tam olarak dökülmemiş alanlarda ekim yapmak için çok daha iyi bir seçimdir. Sizi muayene için kliniğimize bekleriz. Randevu için 05325219364 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.

 • Ömer
  Cevapla

  Merhaba,

  Tam olarak dökülmemiş, ancak ön bölgede dökülme sonucu saç çizgisinin 1-2 cm geriye ilerlediği, devamında başın üst bölgesinde seyrelme olan bir durumda, Perkutan ve DHI teknikleri birlikte kullanılarak hem doğal ön çizgi, hem de üst bölgede sık görünüm sağlanabilir mi? Başka bir deyişle, ön çizgi ve yakın bölgesinde Perkutan tekniği; doğal saçların seyreldiği ve sıklaştırma uygulanacak üst bölgede ise DHI tekniği kullanılarak, kombin uygulama yapılabilir mi?

 • Kemal celk
  Cevapla

  Mrb. Saç ekimi yaptırdım daha önce. Prp fue tekniği ile. Bu yüzden donor bölgede greft alınabilecek kadar saç kökü yok. Göğüs kılları daha sık görünüm için kullanılabilir mı. Yani dhi yönteminde göğüs kulları kullanılabilir mi

Yorumlar

Ücretsiz Bilgi Alın

Bilgilerinizi Bırakın, Biz Sizi Arayalım…